reklama

Po výmene horúcovodu na Družbe sa teplári presunú na Tamaškovičovu a Nitriansku

Výmena horúcovodného potrubia na uliciach Starohájska, V Jame, T. Tekela a prvej časti Clementisovej ulice v réžii Trnavskej teplárenskej bola ukončená.

Investor v súčasnosti realizuje rekonštrukciu horúcovodnej siete na uliciach Juraja Slottu a Clementisovej pri garážovom a mestskom nájomnom dome.

Práce v tejto lokalite budú ukončené do 15. septembra.

Počas rekonštrukcie dochádza k výmene existujúcich skorodovaných a poruchových častí horúcovodu za nové, BTV potrubia.

Tie majú zabudovaný alarm-systém signalizácie poruchy tesnosti vedenia. Súčasne s výmenou potrubia je pokladaný aj dispečerský kábel so slučkou napojenia odovzdávacej stanice tepla na online zber dát a nová trubka HDPE pre optický prenos údajov.


Rekonštrukcia horúcovodu na Clementisovej ulici

Stovky domácností na sídlisku Družba museli pre rozsiahlu rekonštruckiu, ktorá sa uskutočňuje asi raz za desať rokov, strpieť aj niekoľkotýždňové odstávky dodávok teplej vody.

Na dlhom prerušení tepla, ktoré sa v takomto rozsahu vyskytuje približne raz za 10 a viac rokov, má najväčší podiel revitalizácia pevných bodov rozvodnej siete. Technologické normami predpísané postupy vyžadujú zrenie kotviacich materiálov potrubia až 25 dní. Taktiež technologický postup realizácie bezkanálového horúcovodného rozvodu je potrebné realizovať v ucelených častiach, ktoré nie je možné ľubovoľne meniť na menšie úseky,“ vysvetlila Trnavská teplárenská v zverejnenom stanovisku. „Našou snahou je stavebné práce maximálne urýchliť, nie však nad rámec nevyhnutného trvania predpísaných technologických operácií, ktoré by mohli ohroziť zabezpečenie kvalitnej a spoľahlivej dodávky tepla v budúcnosti,“ upozornili teplári.

Aktuálne prebiehajúce investičné akcie sú podľa Trnavskej teplárenskej „zábezpekou dlhodobej a bezporuchovej dodávky tepelnej energie v zimných mesiacoch pre všetkých klientov napojených na tento rozvod„.

V období od 20. augusta do 25. novembra bude spoločnosť rekonštruovať horúcovodné potrubie na uliciach Tamaškovičova a Nitrianska.

Rozkopávky budú vedené najmä v zelených plochách a neporušia nedávno zrekonštruované cesty.

Ulož ako PDF
Napísal 16. augusta 2012 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.