reklama

Špačinskú čakajú ďalšie rozkopávky, TAVOS bude rekonštruovať kilometrový úsek vodovodu

Vodárenská spoločnosť TAVOS pripravuje rekonštrukciu vodovodných potrubí na Špačinskej ulici. Stavebné práce sa dotknú úseku s dĺžkou jeden kilometer.

TAVOS plánuje obnovu zastaralých potrubí v úseku od okružnej križovatky pri Obchodnej akadémii po okružnú križovatku na okraji mesta pri čerpacej stanici TIR Petroleum.

Nové plastové HDPE potrubia budú osadené v dvoch vetvách s dĺžkou 441 resp. 556 metrov. Súčasťou prác bude aj rekonštrukcia odbočiek pre 87 rodinných domov.


Práce na Špačinskej ulici

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Povolenie na uskutočnenie vodnej stavby získal investor na konci januára 2023.

„Existujúci vodovod je vedený v komunikácii po ľavej strane pod pozdĺžnymi státiami pre automobily. Uložený je v súbehu s kanalizáciou a plynovodom. Navrhovaný vodovod bude na začiatku rekonštrukcie bude napojený na nedávno uskutočnenú rekonštrukciu vodovodu od kruhovej križovatky Špačinskej cesty s Kukučínovou ulicou,“ uvádza spoločnosť TAVOS.

Stavebné práce chce vodárenská spoločnosť uskutočniť do dvoch rokov (február 2025).

Mesto Trnava, ktoré pripravuje projekt „Modernizácia dopravného priestoru Špačinskej cesty“ požaduje od TAVOSU, aby svoj zámer priestorovo a časovo zosúladil s projektom mestskej samosprávy a rekonštrukciu vodovodu uskutočnil pred začatím tejto investičnej akcie mesta.

Úsek plánovanej rekonštrukcie vyznačený na mape:

Ulož ako PDF
Napísal 31. januára 2023 14:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.