reklama

TAVOS chystá výmenu vodovodu na Poľnej a Západnej ulici, obyvatelia širšieho okolia musia počítať s odstávkami vody

Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS) pripravuje rekonštrukciu verejného vodovodu na uliciach Poľná a Západná. V dôsledku stvebných prác na modernizácii vodovodnej siete musia obyvatelia lokality počítať od budúceho týždňa s prerušeniami dodávok pitnej vody.

Rekonštrukcia verejného vodovodu sa uskutoční na úseku s dĺžkou približne 350 metrov na uliciach Poľná a Západná. Dôvodom je havarijný stav liatinového potrubia, ktoré TAVOS vymení za nové potrubie z termoplastu HDPE.

Stavebné práce budú prebiehať na Poľnej ulici od križovatky s ulicou T. Vansovej a zasiahnu aj časť Západnej ulice.

Ako nás informoval Mário Gajarský zo spoločnosti TAVOS, rekonštrukcia je naplánovaná na obdobie od pondelka 31. mája do 20. júna 2021.


Oranžovou farbou je vyznačené územie, ktorého sa dotknú odstávky vody, červenou farbou je označená časť potrubia, ktoré bude vymenená. Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

Zdroj: TAVOS

Práce na výmene potrubí si vyžiadajú aj niekoľko odstávok pitnej vody.

Vodárenská spoločnosť predpokladá, že počas rekonštrukcie bude potrebné uskutočniť tri väčšie odstávky v lokalite vymedzenej ulicami Leoša Janáčka – Terézie Vansovej – Andreja Kubinu – Ružindolská (viď mapka).

“Odstávky sa uskutočnia z dôvodu tzv. ostrých prepojov, kedy sa bude prepájať nové potrubie na priľahlé ulice,” priblížil M. Gajarský.

V období od 31. mája do 12. júna plánuje TAVOS prepájať prípojky jednotlivých odberateľov. To si vyžiada prerušenia dodávky vody iba do konkrétnych nehnuteľností, pred ktorými sa v daný moment bude prípojka prepájať.

“V období od 14. do 20. júna 2021 budú priehať prepojenia hlavného potrubia, čo si vyžiada tri väčšie odstávky dodávok pitnej vody v lokalite,” upresnil.

Spoločnosť TAVOS bude z dôvodu náročnosti úkonov realizovať práce po etapách.

Konrétne dni alebo hodiny, počas ktorých nebude pre odberateľov v lokalite dodávaná pitná voda, s predstihom nie je možné stanoviť.

“Závisí to od viacerých faktorov, napríklad od priebehu rozkopávok či počasia,” doplnil Gajarský.

Vodárenská spoločnosť zároveň pripomína, že ak si situácia vyžiada prerušenie dodávok vody na dlhší čas, pre obyvateľov bude zabezpečená cisterna.

Ulož ako PDF
Napísal 26. mája 2021 10:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.