reklama

Rekonštrukcia Olympie má stavebné povolenie, pribudne aj nové parkovisko

Prípravy na rekonštrukciu nákupného centra Olympia na sídlisku Prednádražie postúpili o ďalší krok ďalej.

Zámeru prístavby, prestavby časti centra a sadových úprav pred objektom udelilo mesto Trnava stavebné povolenie.

Projektová dokumentácia rieši prístavbu a prestavbu časti obchodného centra Olympia na ulici Jána Bottu. Ide o rozšírenie obchodných priestorov o prevádzku potravín, prestavbu obchodného centra a okolia. V rámci stavby budú v priestore navrhovaných parkovacích plôch a komunikácie vedené v novej trase vonkajšie rozvody VN a NN, slaboprúdové rozvody a vybudované bude nové verejné osvetlenie. Po ukončení stavebnej činnosti budú zrealizované sadové úpravy plôch parkoviska a to zatrávnením a výsadbou solitérnych stromov a kríkov,“ uvádza sa v rozhodnutí stavebného úradu.

olympia
Nákupné centrum Olympia sa dočká modernizácie

Navrhovaná prístavba a prestavba bude riešená v ľavej časti objektu. Existujúce prevádzky – pošta, papiernictvo, domáce potreby budú premiestené v rámci objektu do iných priestorov. Prístavba bude jednopodlažná stavba a nad prístavbou bude predĺžená existujúca pavlač, ktorá bude prekrytá novou strešnou konštrukciou. V prístavbe budú vytvorené obchodné priestory – prevádzka predajne potravín s príslušným zázemím. Navrhovaná prístavba bude konštrukčne a dispozične prepojená s existujúcimi priestormi, ktoré budú stavebnými úpravami prestavané na tri samostatné obchodné priestory so zázemím a prevádzku pošty.

V rámci modernizácie objektu Olympie bude riešený aj priestor pred budovou.

Pribudne tu parkovisko a nové sadové úpravy vo forme vytvorenia nových výsadieb plošných a líniových prvkov zelene.

Hlavnú kostru budú tvoriť solitérne vzrastlé stromy umiestnené najmä na ploche parkoviska. Výsadba drevín bude rešpektovať existujúce a navrhované inžinierske siete a ich ochranné pásmo. Zostávajúce dreviny budú chránené pred mechanickým poškodením a následne ošetrené. Plochy pod stromami v ostrovčekoch spevnených plochách budú doplnené kríkovými výsadbami. Plochy pozdĺž chodníka s ul. Jána Bottu budú zatrávnené,“ približuje projekt prestavby.

Na novovybudovanom parkovisku pribudnú aj nové stĺpy verejného osvetlenia.

Rekonštrukciu prvej časti objektu plánuje jeho vlastník, trnavská spoločnosť Mina Livsmedel, začať podľa predbežných informácií v tomto roku.

Ulož ako PDF
Napísal 5. augusta 2013 13:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.