reklama

Pred Olympiou chcú stavať nové parkovisko, pripravujú aj celkovú rekonštrukciu

Pred známym nákupným centrom Olympia chce majiteľ objektu postaviť parkovisko. Dotknutý pozemok je v územnom pláne mesta Trnava uvádzaný ako plocha pre budovanie parkov a malých parkových plôch.

Majiteľ Olympie, trnavská spoločnosť Mina Livsmedel, preto žiada mestské zastupiteľstvo o zmenu na plochu mestotovornej polyfunkcie, kde je možné realizovať aj parkovisko.

Žiadosť majiteľa objektu súvisí s pripravovaným projektom komplexnej rekonštrukcie nákupného centra.


Nákupné centrum Olympia na Prednádraží


Predmet zmeny územného plánu je vyznačený červeným rámikom

Žiadateľ uvádza, že výškové usporiadanie navrhovaných zmien a terénne úpravy rešpektujú existujúce parametre územia aby sa nezmenil vzhľad prostredia alebo odtokové pomery v území. Bude zabezpečený spôsob neškodného odvádzania povrchových vôd a ochrany podzemných vôd, predpokladané napojenie na siete a zariadenia technického vybavenia územia. Uvažovaná výstavba si nevyžaduje preloženie existujúcej infraštruktúry budú dodržané dotknuté ochranné pásma, alebo ochranné územia a zachovanie existujúcej zelene v čo najväčšej miere,” uvádza dôvodová správa materiálu, o ktorom budú hlasovať poslanci na konci júna.

Objekt postavený v časoch socializmu potrebuje zmeny nielen v exteriéri, ale aj v interiéroch.
Tepelno izolačné vlastnosti budovy boli dimenzované na ceny energií, ktoré boli pred desaťročiami neporovnateľne nižšie. V budúcnosti preto plánujeme komplexnú obnovu exteriérov objektu aj inžinierskych sietí,” priblížil zámer zástupca majiteľa objektu ešte na jeseň 2011.

Spoločnosť Mina Livsmedel zatiaľ konkrétny termín začatia komplexnej obnovy objektu nezverejnila.

Ulož ako PDF
Napísal 22. júna 2012 8:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Pred Olympiou chcú stavať nové parkovisko, pripravujú aj celkovú rekonštrukciu”

 1. 1
  Mihoč says:

  “zachovanie existujúcej zelene v čo najväčšej miere” – to je super voľná definícia umožňujúca výrub ľubovoľného množstva zelene. Dúfam že tam naozaj nechajú väčšinu tých vzrastlých stromov.

 2. 2
  Janci says:

  Nerozumiem, zrovna v tejto oblasti az taky problem s parkovanim nieje, jediny kto tam bude ako tak parkovat su ludia co idu na urad prace, ludia co to tam nechaju na cely den lebo cestuju vlakom (OC max uz zatvara parkovisko na noc/rano), inak neviem kto. Dalsia zbytocne znicena zelen… aj ti co chodia do senku radi sedia vonku pod stromami na lavickach aj decka tam hravaju mini-futbal natom kusku travy…
  http://krupova.blog.sme.sk/c/301491/Londynske-parky.html

 3. 3
  vladim says:

  Aj Družba je ponorená v hustom lese, preto je potrebné túto divočinu dôkladne preriediť. Veď ako by sme k tomu prišli kvôli lesu nevidieť do obyvačiek oproti stojacemu obytnému domu. A to lístie. Ktoré rok čo rok zo stromov sp na jeseň spadne, to je hotová katastrofa. Preto sme začali neúprosný boj so zeleňou. Pred cca 5 rokmi sme dali po ušoch niekoľkým desiatkam zdravým 30 ročným topoľon , ktoré sa nachádzali v areáli Lokomotívy. A že sa pod pílu pilčíkom priplitlo aj množstvo chránených vŕ, rezý a iných stromov nebolo na škodu. Veď decká trénujúce reáli nemusia dýchať toľko kyslíku. Mohol by im uškodiť. Keď sme v areáli lokomotívy surovú zeleň úspešne premohliosilnení úspechom sme sa pustili do totálneho výrubu vzrastlých., zdravých asi 30 ročných stromov. Veď kubík palivového dreva stojí na internete 50-60 EUR. Na mestskom úrade, odbore životného prostredia máme ochotných pomáhačov a proti nie je ani mestská samospráva, astúpená komisiou životného prostredia. Mestské orgány nám pre boj so zeleňou vytvorili tie najlepšie podmienky. A teraz páni vyhrňme si rukávy a doveďme tento boj so zeleňou do úspešného konca.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.