reklama

Pred Olympiou chcú stavať nové parkovisko, pripravujú aj celkovú rekonštrukciu

Pred známym nákupným centrom Olympia chce majiteľ objektu postaviť parkovisko. Dotknutý pozemok je v územnom pláne mesta Trnava uvádzaný ako plocha pre budovanie parkov a malých parkových plôch.

Majiteľ Olympie, trnavská spoločnosť Mina Livsmedel, preto žiada mestské zastupiteľstvo o zmenu na plochu mestotovornej polyfunkcie, kde je možné realizovať aj parkovisko.

Žiadosť majiteľa objektu súvisí s pripravovaným projektom komplexnej rekonštrukcie nákupného centra.


Nákupné centrum Olympia na Prednádraží


Predmet zmeny územného plánu je vyznačený červeným rámikom

Žiadateľ uvádza, že výškové usporiadanie navrhovaných zmien a terénne úpravy rešpektujú existujúce parametre územia aby sa nezmenil vzhľad prostredia alebo odtokové pomery v území. Bude zabezpečený spôsob neškodného odvádzania povrchových vôd a ochrany podzemných vôd, predpokladané napojenie na siete a zariadenia technického vybavenia územia. Uvažovaná výstavba si nevyžaduje preloženie existujúcej infraštruktúry budú dodržané dotknuté ochranné pásma, alebo ochranné územia a zachovanie existujúcej zelene v čo najväčšej miere,“ uvádza dôvodová správa materiálu, o ktorom budú hlasovať poslanci na konci júna.

Objekt postavený v časoch socializmu potrebuje zmeny nielen v exteriéri, ale aj v interiéroch.
Tepelno izolačné vlastnosti budovy boli dimenzované na ceny energií, ktoré boli pred desaťročiami neporovnateľne nižšie. V budúcnosti preto plánujeme komplexnú obnovu exteriérov objektu aj inžinierskych sietí,” priblížil zámer zástupca majiteľa objektu ešte na jeseň 2011.

Spoločnosť Mina Livsmedel zatiaľ konkrétny termín začatia komplexnej obnovy objektu nezverejnila.

Ulož ako PDF
Napísal 22. júna 2012 8:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pred Olympiou chcú stavať nové parkovisko, pripravujú aj celkovú rekonštrukciu”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.