reklama

Na ceste do Kamenáča chcú stavať obchodíky, kruhovku, parkovisko, a možno aj čerpaciu stanicu

Chýbajúcu občiansku vybavenosť pre obyvateľov rodinných domov v lokalite Za traťou chcú doplniť majitelia pozemkov Za traťou I a IV výstavbou v izolačnom zelenom páse pri Kamennej ceste.

Vlastníci pozemkov žiadajú mesto o zmenu územného plánu, bez ktorej objekty pre občiansku vybavenosť v tomto priestore stavať nemôžu.

Za traťou je v súčasnosti postavených 230 domov, v budúcnosti tu plánujú stavať ďalších viac ako 400 domov.


Ružovou farbou sú označené plochy mestotvornej funkcie (občianska vybavenosť), modrý obdĺžnik pri plánovanej okružnej križovatke označuje čerpaciu stanicu

Okrem menších obchodíkov (potraviny, drogéria, drobný tovar, kaderníctvo a podobne) plánujú pri lesoparku postaviť aj parkovisko pre 150 áut, ktoré môže výhľadovo slúžiť aj pre návštevníkov kúpaliska v Kamennom mlyne či cintorína, a dokonca aj čerpaciu stanicu.

Na Kamennej ceste má tiež v budúcnosti vzniknúť kruhová križovatka. Kým jedna z ciest od novej križovatky bude viesť k zóne IBV Za traťou, druhá cesta je navrhnutá tak, že v priestore pod stĺpmi vysokého napätia prekrižuje cestičku vedúcu lesoparkom.

Cestá má spojiť budúcu lokalitu rodinných domov, ktorá je už roky plánovaná na rozsiahlych pozemkoch za cintorínom na Kamennej ceste.


V týchto priestoroch má vzniknúť malá okružná križovatka, odkiaľ má viesť spojovacia komunikácia na pozemky za cintorínom


Občiansku vybavenosť v podobe piatich menších objektov plánujú postaviť v dotyku izolačnej zelene na Kamennej ceste

Vzhľadom k tomu, že v lokalite sa nenachádza žiadna občianska vybavenosť, má navrhovaná zmena opodstatnenie,” vyjadril sa k návrhu vlastníkov pozemkov Za traťou I a IV Odbor územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v Trnave.

O zmene územného plánu majú hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva na najbližšej schôdzi 25. septembra.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2012 9:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Na ceste do Kamenáča chcú stavať obchodíky, kruhovku, parkovisko, a možno aj čerpaciu stanicu”

 1. 1
  Peter Bročka says:

  Nádhera! Nikde tu ale nevidím prísľub mesta nahradiť jednu z mála “prírodných” bežeckých trás v meste!!! Ahaa ale veď určite nám má stačiť behať dookola ako škrečok v kolotoči po miniovále na slávii a čakať na kolíziu s korčuliarmi/cyklistami a neviem kým ešte.. pre odvážnejších tu ešte ostáva “veľké krúženie” okolo futbalových ihrísk na slávii alebo pole za kauflandom.. priam šité na mieru najmä dámam a deťom po zotmení – odporúčam mať pri sebe kartičku poistenca.. Mestu by som si touto cestou dovolil poradiť aby predtým, než niečo naplánujú (a vyjadria sa k tomu) uvažovali do dôsledkov a dôsledkami myslím dopad na život Trnavčanov a nie na podnikateľský zámer niektorých subjektov..

  • 1.1
   Mika says:

   Aspoň si poriadne zisti o čom hovoríš. Konečne bude kde normálne parkovať, keď už mesto doteraz
   nevedelo riešiť parkovanie pri jednom z najväčších cintorínov v Trnave. Keď si lepšie naštuduješ
   tu maľovanku, tak je to presne na opačnej strane cesty! Na tejto strane nie je žiadna “jedna z mala prírodných bežeckých tras v meste”. Ale kľudne si tam choď zabehať, len aby si nezostal trčať v
   nejakých smetiach čo tam chodia vyvážať poniektorí veľkí Trnavčania. A mimochodom, aj tá tvoja
   prírodná bežecká trasa sa nachádza na súkromných a nie na mestských pozemkoch. Takže svoje rady
   si môžeš…

   • 1.1.1
    Peter Bročka says:

    asi som oslepol potom – vidím, že to ide krížom cez ten chodník + viď obr. č. 1 a 2 – neviem kde žiješ, ale okrem pohrebov som tam nikdy nevidel ani náznak problému s parkovaním. To, že celá táto oblasť je pre teba akurát cintorín neznamená, že to ľudia nevyužívajú aj na šport a prechádzky. Ale auto má pre teba evidentne prednosť pred ľudmi.. tie smeti som bol osobne s dobrovoľníkmi zbierať – neviem kde si bol vtedy ty.. hovorím o existujúcom stave, ktorý sa má narušiť a mesto je tu na to aby vec riešilo – to na koho pozemkoch to je je úplne jedno. Keď sa niekde znemožní užívanie priestoru na rekreačné aktivity má sa automaticky začať diskusia o náhradných riešeniach. A pokiaľ máš problém s mojimi “radami” tak sa priprav, že ich bude čím ďalej tým viac..

 2. 2
  IbbI says:

  Nejaka CERPACIA STANICA NA PREDNADRAZI by sa zisla!!!!!!! nie v LESOPARKU smerom do kamenaca.
  ACH , hlavne ze mame na prednadrazi novy kostol ………………….

 3. 3
  andrea pallang says:

  som proti vystavbe! navrhujem spisat peticiu , verejny protest. kto je za, nech zdvihne palec.

 4. 4
  roman says:

  to vsetko je len sranda…skusaju nasu pozornost

 5. 5
  Ujo Palo says:

  Nebude jedna pumpa na celý Kamenáč málo?

 6. 6
  Milos says:

  Inak tam, kde prechadza to vysoke napatie je v buducnosti planovany obchvat. Od Trstinskej az po skloplast. Nechapem ludi, co tam kupuju pozemky a stavaju rodinne domy.

 7. 7
 8. 8
  Ivan says:

  … vyjadril sa …
  Kto sa vyjadril? Kto má maslo na hlave ? Schvália výstavbu 230 alebo 40 bytov bez plánu na vybudovanie občianskej vybavenosti ! A teraz – akože v núdzi – poďme stavať na zelenom páse izolačnej zelene ! Tam, kde by im za normálnych okolností nemal nikto nikdy povoliť stavať nejakú občiansku vybavenosť. Tak nech požiadajú o zmenu a niektoré z už plánovaných domov premenia na občiansku vybavenosť. Nech príslušný stavebný úrad – teda mesto (či Zavar ? neviem ako to je presne) nedá ďalej žiadne stavebné povolenie, kým nebude do projektu zapracovaná aj výstavba občianskej vybavenosti na tento účel vhodných pozemkoch !
  Som za zmenu územného plánu tak, že časť pozemkov určených na výstavbu rodinných domov bude zmenená a bude určená na výstavbu občianskej vybavenosti.

 9. 9
  kaprik says:

  Neni normálne toto. Niekoľkonásobný poslanec si (legáne?) vybavil posunutie obytných domov bližšie k kamenáču, teraz tam chce postaviť pumpu.
  Prečo nedostal developer od úradov podmienku vytvoriť PRIAMO v zóne priestory pre tú “chýbajúcu” občiansku vybavenosť?
  To akože teraz Karol s Gustom zistili, že tam chýbajú obchody. Nie, vedeli to od začiatku, ale nebudú si predsa mínať svoje pozemky, radšej ich predajú na domčeky.
  A obchody praskneme do zelene, vyrúbeme stromy, my vládneme, my si urobíme čo chceme a potrebujeme… Je to NAŠE mesto.
  Je mi z toho celého zle.

  • 9.1
   Lubo says:

   Presne tak je to absolutny VANDALIZMUS TRNAVY a jedinej rekreacnej zony!!!! Stavat pri lespoparku aj pumpu a cez lesopark postavit cestu, tak to je vazne VRCHOL!!! Kazdy den chodim cez lesopark behavat aj s deckami, je to jedina normalna moznost v celej Trnava a dakujem Poorovi s Nahlikom a spol. ze moje deti po ceste cez lesopark mozno zrazi auto a budeme muset dychat vypari z benzinovej pumpy! A odkaz primatorovi a panom poslancom: ak to odhlasujete, tak toto si este poriadne vyzerete!!

   • 9.1.1
    Mika says:

    Ty si asi nikdy nebol ďalej ako v Trnave. Vo svete, a vôbec to nie je ďaleko, je uplne
    bežné že sú benzínky v centre mesta. Možno si to ešte nezaregistroval, ale ver,
    že pokrok už je oveľa ďalej. To by podľa Teba museli byť v celej Europe a inde vo
    svete totálne blbí, lebo ti máš pravdu, a benzínové pumpy musia byť len mimo obytných zón,
    a zrejme najlepšie bude stačiť keď budu len pri diaľniciach.
    Choré!

  • 9.2
   Mika says:

   O akej zeleni je tu reč? Mesto predsa už pred možno aj viac ako desiatimi rokmi naplánovalo izolačnú zeleň. A kde je?! Aké kroky, opatrenia urobilo mesto, aby tam tá izolačná zeleň bola?!
   Ja tam žiadnu okrem buriny nevidim. Aké stromy chceš rúbať?
   Naši drahí Trnavčania tam z toho robia akurát smetisko, lebo sa mnohým “neťaží” vyvážať tam aj autami smeti. No a keby si si Kaprik pozrel aj iné výkresy PD, ktoré na stránke mesta sú, možno, ale to už by bolo pre teba asi veľmi zložité, zistil by si, že občiansku vybavenosť táto zóna má.
   Ale zjavne Tebe ide o niečo iné, ako o objektívnosť.
   Fakt, z toho čo píšeš je mi zle.

 10. 10
  Lubo says:

  Mika alias mlady POOR, mne je ZLE z TEBA!! Postav si tu pumpu na svojej, pardon tatinkovej zahrade a potom mozes mudrovat, a vyrub si tam kludne aj zelen..

  • 10.1
   Mika says:

   Nevedel som že lesopark patrí Tebe? Lebo inak všetci čo tu mudrujete,
   čo by tam malo byť a nebyť, tak keď ste takí aktívni zástanci zelene,
   ja proti nej nič nemám, len uvítam keď tam bude, urobte petíciu nech
   mesto od vlastníkov, ktorým patria pozemky tieto odkúpi a vysadí zeleň.
   Alebo môžeš tiež urobiť zbierku, poprípade za vlastné bubáčiky, to poviem
   že su Trnavčan.
   Ale zatiaľ mi to pripadá ako jeden úradníček, ktorý bez pečiatky v ruke
   ešte nič nikdy sám nedokázal.

   • 10.1.1
    papula says:

    Milke to treba odpredat cele za 1euro ako v centre a potom uvidime, co sa udeje:-D

   • 10.1.2
    pedro says:

    preco potrebujes stavat pumpu tam kde nepatri? ved si ju postav do prostred tej obytnej zony ked je to v zahranici take bezne. ktomu este ina obcianska vybavenost a urcite sa ti tym zvysi hodnota predavanych pozemkov. alebo tam daj niekomu pozemok na stavbu pumpy za 1 euro daj si do zmluvy ze musi ostavit pumpu = ved obodbne sa to robi okolo stadiona a vsetci budu spokojni.

   • 10.1.3
    fero says:

    milka,
    preco by to malo mesto odkupit od Vas ako vlastnikov pozemky na filtracnu zelen? ved mesto iba chrani novych obyvatelov na IBV za tratou !!! Keby bolo po vasom, tak tie domy zacnete stavat 6m od cesty. Navyse obciansku vybavenost ste uz mali davno riesit – skolka, potraviny, preliezky, zelen,… Takze ponuknite Vy mestu ten pozemok za 1€ a mesto tam urcite tie stromy posadi.

   • 10.1.4
    aladar says:

    Preco si tu pumpu a obciansku vybavenost nepostavite od Modranskej cesty?
    Tam by to nikomu nevadilo a aj doprava je tam hustejsia (zatial)

    PS: a vsetci budu spokojni

 11. 11
  skajvolker says:

  mate byvat na druzbe,hlinach,vozovke,kopanke :D:D:D nemali by ste podobne problemi tu je setkoho dost aj zelene aj pump aj behat mozes hore dole po schodoch tych je tu dost a este aj tych onych obcanskych vybavenosti :D:D:D aj tak nic nezmenime MIER

 12. 12
  Zuzana says:

  jednym slovom otrasne … vsetko len zastavat zastav a zastavat …toto uz len kto vymyslel aby v prirode boli obchody, najprv tam nasackuju domy a teraz toto… zachvilu bude asi aj normalne aby v lese stalo obchodne centrum :/ ….

 13. 13
  Pali says:

  Zuzana, vymysleli to Poorkovci a ich skorumpovana banda, ktori tam vlastnia pozemky… chcu nam pochovat s pumpou a obchodmi v izolacnom pase zelene poslednu rekreacnu a oddychovu zonu v Trnave… a cestou s autami cez lesopark to totalne zaklincuju… no hnus.

 14. 14
  Jozef says:

  A schválením tejto zmeny nevznikne precedens ako pri vodojeme?

  Veď v pôvodných štúdiách, ktoré sú zverejnené na webstránke mesta je občianska vybavenosť navrhnutá medzi rodinnými domami. Ale to bolo asi len kvôli bezproblémovému schváleniu tých štúdií. Potom sa predali pozemky určené na občiansku vybavenosť tiež na rodinné domy (pretože nenažranci nebudú mať nikdy dosť) a teraz zrazu nie je miesto na občiansku vybavenosť nikde inde len v čerešňovej aleji. To je jasný návod aj pre ostatných nenažrancov, ako majú postupovať.

  Bolo by dobré, keby sem pán Pokorný doplnil obrázky aj tých pôvodných štúdií schválených mestským zastupiteľstvom mesta Trnava. Tu sú na ne odkazy:

  IBV Za traťou 4: http://old.trnava.sk/new/viewpage.php?page_id=1340#US_02/2009

  IBV Za traťou 3/B: http://old.trnava.sk/new/viewpage.php?page_id=1609#US_01/2012

  A ešte pripájam zopár mien vlastníkov pozemkov nachádzajúcich sa v týchto lokalitách (podľa Katastrálneho portálu):

  Zatková Eva (poslankyňa mestského zastupiteľstva v Trnave),

  Pierzyckí Richard,

  Poór Karol,

  Baranay Peter,

  Hambálková Katarína rodená Kramplová (podobnosť mena s pánom všeposlancom Augustínom Hambálkom, je čisto náhodná).

  Zaujímavé je aj to, ako sa postupne v mestskom zastupiteľstve schvaľuje rozširovanie lokality pre rodinné domy smerom k poľnohospodárskemu družstvu a ako na potvoru aj cez pozemky pani Hambálkovej.

  Ale veď akých zástupcov sme si zvolili, aby nás čo najlepšie verejne zastupovali, takých máme. Veď oni sa len snažia robiť to, čo najlepšie vedia.

  Ďakujeme.

 15. 15
  Tono says:

  Kupujem pozemok presne pri buducej benzinovej pumpe č.64, lepsie som si ani nemohol vybrat, mat 20m od obyvacky smradlavy stojan na naftu ci benzin…
  Urbanisticka studia jasne hovori– neprípustné funkcie
  – všetky druhy autoslužieb (pneuservisy, autolakovne, umyvárne áut, čistenie interiérov
  áut, opravovne, servisy, autobazáre, autopožičovne, klampiarske dielne), stolárske
  dielne, sklenárske dielne, dielne iného charakteru, výroba, veľkosklady, skladovanie
  a zariadenia dopravy (ako hlavné stavby), predaj zdravotechniky, sanity, kúrenárskych
  zariadení, stavebného materiálu, elektropredajne, predajne záhradných potrieb,
  vzorkové predajne dlažby, parkiet, zberné suroviny, chemické čistiarne, predajne
  nábytku, kamenárske dielne, predajne autosúčiastok, chovné stanice, pohostinské
  zariadenia nižšieho štandardu a pod.
  – všetky druhy činností, ktoré by svojimi negatívnymi vplyvmi (napr. zápachom,
  hlukom, vibráciami, prašnosťou, zvýšeným výskytom hlodavcov) priamo alebo
  nepriamo obmedzili využitie susedných parciel pre účely bývania
  – poľnohospodárska malovýroba (rastlinná výroba, chov hospodárskych zvierat).
  Ale sak co nas po debiloch co dali tisice za pozemky…
  Pan Hambalek to povedal na zasadani mestkeho zastupitelstva uplne jasne, co to komu moze vadit, jeho to nezaujima… Tak postavim mu moderny dom a mozem si ho potom s nim vymenit…

 16. 16
  ... says:

  Tono v tt to fungujevtakto. Investicia najskor ist nemoze. Presne ako pises, koli dovodom logickym.
  Potom vsak napr. Cechovic dostane byt za cenu pozemku namiesto za cenu bytu a ajhla uz to ist moze. Takze nebud naivny. Staci, ked zasa podmastia pumpu tam mas ako vysitu.
  )))

 17. 17
  ŠeckotujePooroveee says:

  a ja sa pýtam kto tam dostal tých 17 červených na čele s Augustínom? Maďari?Ufónci? Číňania? toto je vôľa ľudu Trnavy, resp. nevôla podľa tej ,, vysokej ” volebnej účasti….

  • 17.1
   Jovany says:

   Tých 17 červených ste tam dostali vy KDH-ci.Vašou tuposťou,aroganciou,rozkrádaním,nadutosťou a neschopnosťou sa dohodnúť na koalícii.Dúfam že už nikdy nebudete mať v mestskom zastupiteľstve dosť poslancov aby ste vládli.Zmierte sa stým,kto na slovensku vládne a kto kolaboruje.Kurva kurve riť neurve.Vajíčkový zlodej Bošo sa tiež potreboval postarať o svoju rodinu (KDH to má na prvom mieste v agende (“základ je rodina”)takže nepotreboval si pohnevať najsilnejšieho z najsilnejších.V opačnom prípade by už dávno sedel v base za tie podvody a rozkrádačky čo tu organizoval za viac ako 16 rokov.

 18. 18
  dejsavolapana says:

  Mne sa páči ako títo ľudia z nedostatku sedliackeho rozumu s množstvom peňazí obklopení miestnymi pseudoarchitektmi si idú skurviť svoje najlepšie pozemky pričom v centre mesta im z ich nadutosti a hlúposti pomaly hnije majetok vyššej hodnoty. Náš Kamenáč nám závidia mnohí cudzici, no títo mečiarovi novozbohatlíci sa chodia na podobné prírodné krásy kochať k nim.

 19. 19
  Hektor says:

  … a najvacsi paradox je, ze jeden z najdolezitejsich argumentov, preco sa tam zufalci tlacili stavat svoje domy:

  “BYVANIE V ZELENEJ ZONE” resp.. “v blízkosti rekračnej časti Kamenný mlyn”

  bude v prdeli …

 20. 20
  ... says:

  Spytajte sa tych darmozracov na useku koncepcii a rozvoja mesta, co si v pracovnom case za nase dane rovia svoje fusky-sukromne zakazky, alebo nahanaju svoje firmicky-niektori maju stavebne firmy a stavaju okolo tt napr. Rodinne domy, alebo cely den na internete- inak nerobia nic, alebo si schvaluju co si sami navrhnu. Jedna banda uplatnych a neschopnych ludi.
  Toto vsetko za cas, kedy maju robit pre nas, pre mesto.
  To je na defenestraciu !

 21. 21
  Jozef 2 says:

  Ak sa vam nepaci, tak urobte peticiu! Tu sa o tom dobre hovori…

 22. 22
  TERMIN PROTESTU!! says:

  PRIATELIA, PRIDTE VYJADRIT VAS NAZOR PRED RADNICU. VEREJNY PROTEST obcanov sa kona 25.9 (utorok) o 12:30 hod. pred trnavskou radnicou.
  o 13:00 h. zacina rokovanie zastupitelstva, kde sa bude aj o tychto veciach hlasovat. Ak mozte, PRINESTE TRANSPARENTY, RAPKACE, PISTALKY, NECH JE NAS POCUT!

  • 22.1
   :-) says:

   Potom to tak vyzerá,keď mate čas protestovať a nie pracovať.HANBA VÁM!

   • 22.1.1
    TERMIN PROTESTU!! says:

    Uvedom si, ze ludia mavaju aj obedne prestavky v praci, niektori sa dokazu z prace uvolnit, lebo maju flexibilnu pracovnu dobu a uvedom si, ze v tomto meste ziju aj studenti a vysokoskolaci, ktorym este nezacal semester a maju cas protestovat. Pravo na vyjadrenie nazoru ma kazdy, pracujuci aj nepracujuci, nie je to ziadna hanba, ako pises

    • 22.1.1.1
     :-) says:

     Mal si protestovat vtedy ked 20 rokov ujo Bosnak nic v meste nerobil..Akurat to,ze vion opravoval vsetky cesty v tt a to kazdy rok 3krat…

     • 22.1.1.1.1
      TERMIN PROTESTU!! says:

      Priatelu, ujo Bosnak je tam stale, aj teraz, a jeho hlavna prava ruka sa stala primatorom. A neurazaj ludi, ktori chcu verejne vyjadrit na obcianskom proteste svoj nazor a chcu diskutovat, nie je to ziadna hanba. By si sa cudoval, aka velka je skupina pracujucich, ktori neziju z nakradnutych penazi, ale poctivo chodia pracovat aj napr. na nocne smeny, doobeda si pospia a poobede mozu ist protestovat.

 23. 23
  :-) says:

  Som zvedavý ,ktorý jednotlivec ktorý tu vypisuje kraviny bude tam prvý tankovať a chodiť na kávu?! Všade sa stavia a všade sa stavať bude..Tieto Vaše odkazy sú iba výplodom závisti,lebo neviete samy nič vyprodukovať,iba robiť a síriť plane vymysli a nezmysli Vašej fantázie.Mali by ste ukázať vo Vašom živote čo ste dokázali a co vybudovali.Sedíte pri počítači a stažujete sa.Nič neviete,vôbec nič dokola tá istá básnička.Každý má šancu podnikať a aj kandidovať do mestkého zastupiteľstva,tak nech sa páči.

  • 23.1
   firhang says:

   ad tvoje “kazdy moze” – ano kazdy moze, no tych miest je obmedzeny pocet a tym padom nas musia ty ludia, co tam sedia zastupovat. maju primarne chranit a obhajovat zaujmi vacsiny obcanov mesta.

   teraz si uvedom, ze vacsina ludi kupovala pozemok za cca. 110EUR / m v tejto lokalite s tym, ze budu byvat z lukrativnej, tichej, kludnej a zelenej casti TT v blizkosti rekreacnej zony Kamenac. vyvalili za to take prachy a teraz ked uz su pozemky predane a peniazky vo vacku, tak uz sa ide menit uzemny plan. ja som tiez uvazoval nad kupou pozemku rovno pri tej ceste. som si este vravel, ze ako super – ziaden sused od zahradky – len stromy, co su pri ceste – klud a priroda. ako k tomu pridu ty ludia? ved to je podvod.

   tahat peniaze z dovercivych ludi a potom ich oklamat a nakoniec predat nieco uplne ine, ako sa im na zaciatku ponukalo…. ked toto nazyvas zarabanim penazi a ukazkou toho, ze sa nieco vybudovalo, tak mi je z teba na vracanie… zalez do maxu na kavicku a neobtazuj ludi s tvojimi primitvnymi trotlovinami… alebo vies co – chod poorovi a celej taj particke do cista vylizat rit – mozno si konecne nieco “zarobis”… uboziak…

 24. 24
  Laco says:

  Pocuvaj ty Smeracky pionierko. Zacnem od konca. Za dva roky su volby, vydrz, dockas sa. A budes velmi smutny, mam taky feeling.
  Dalej; to ze sa ludom nieco nepaci neznamena ze zavidia alebo su ovce. Ovce su ludia ktori volia takych, ktori platia teba a ritolezov ako si ty.
  Naozaj si myslis, ze obcania tohto mesta tuzia po tom dat si kavicku na nejakej pridebanej minipumpicke pri Kamenaci? Fakt si az tak mimo reality? Neverim tomu. Ale napisat to treba, ved sef alebo tatino ti prihodia mozno za vikendovu nadpracu, ty podrztaska :)

 25. 25
  peace says:

  jedni nenazranci a chvalia im to zapredanci :))
  slovenski klasici z 19 storocia ako vysiti. nic sa tu nezmenilo )

  krasne divadlo,

  trnava- live v priamom prenose.
  ake priznacne

 26. 26
  andrea pallang says:

  Priatelia,
  peticia je na svete. venujte par sekund sebe a nasmu Kamenacu. Dakujeme.
  http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=681335

 27. 27
  andrea pallang says:

  Urbanistická štúdia
  Schválená uznesením Mestského zastupiteľstva mesta Trnava č. 581/2009, dňa 30.6.2009
  http://old.trnava.sk/new/viewpage.php?page_id=1340

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.