reklama

Na ceste do Kamenáča chcú stavať obchodíky, kruhovku, parkovisko, a možno aj čerpaciu stanicu

Chýbajúcu občiansku vybavenosť pre obyvateľov rodinných domov v lokalite Za traťou chcú doplniť majitelia pozemkov Za traťou I a IV výstavbou v izolačnom zelenom páse pri Kamennej ceste.

Vlastníci pozemkov žiadajú mesto o zmenu územného plánu, bez ktorej objekty pre občiansku vybavenosť v tomto priestore stavať nemôžu.

Za traťou je v súčasnosti postavených 230 domov, v budúcnosti tu plánujú stavať ďalších viac ako 400 domov.


Ružovou farbou sú označené plochy mestotvornej funkcie (občianska vybavenosť), modrý obdĺžnik pri plánovanej okružnej križovatke označuje čerpaciu stanicu

Okrem menších obchodíkov (potraviny, drogéria, drobný tovar, kaderníctvo a podobne) plánujú pri lesoparku postaviť aj parkovisko pre 150 áut, ktoré môže výhľadovo slúžiť aj pre návštevníkov kúpaliska v Kamennom mlyne či cintorína, a dokonca aj čerpaciu stanicu.

Na Kamennej ceste má tiež v budúcnosti vzniknúť kruhová križovatka. Kým jedna z ciest od novej križovatky bude viesť k zóne IBV Za traťou, druhá cesta je navrhnutá tak, že v priestore pod stĺpmi vysokého napätia prekrižuje cestičku vedúcu lesoparkom.

Cestá má spojiť budúcu lokalitu rodinných domov, ktorá je už roky plánovaná na rozsiahlych pozemkoch za cintorínom na Kamennej ceste.


V týchto priestoroch má vzniknúť malá okružná križovatka, odkiaľ má viesť spojovacia komunikácia na pozemky za cintorínom


Občiansku vybavenosť v podobe piatich menších objektov plánujú postaviť v dotyku izolačnej zelene na Kamennej ceste

Vzhľadom k tomu, že v lokalite sa nenachádza žiadna občianska vybavenosť, má navrhovaná zmena opodstatnenie,“ vyjadril sa k návrhu vlastníkov pozemkov Za traťou I a IV Odbor územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v Trnave.

O zmene územného plánu majú hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva na najbližšej schôdzi 25. septembra.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2012 9:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na ceste do Kamenáča chcú stavať obchodíky, kruhovku, parkovisko, a možno aj čerpaciu stanicu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.