reklama

Pri Malženickej ceste chcú stavať podnikateľský areál

Žiadosť o povolenie spracovania zmeny územného plánu mesta Trnava v dotyku areálu na Malženickej ceste predložila trnavská spoločnosť T.B. Deal.

Firma chce na pozemkoch s rozlohou 11 hektárov, ktoré sú v súčasnosti evidované ako orná pôda a plochy poľného letiska, realizovať podnikateľské aktivity s možnosťou vytvorenia areálu pre podnikateľské a komerčné účely.

malzenicka
Záujmové územie susedí s areálom na Malženickej ceste

Lokalita sa nachádza pri Malženickej ceste asi kilometer za mestom.

Na priamo susediach pozemkoch s touto lokalitou uvažujú v budúcnosti so stavbou sídla Hasičského a záchranného zboru v Trnave a Vojenského archívu centrálnej registratúry Ministerstva obrany SR.

Na výstavbu týchto objektov boli vydané územné rozhodnutia, ale oba zámery sú v súčasnosti pozastavené, uvádza sa v materiáli, ktorý spracoval Odbor územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave.

Niektoré parcely z 11-hektárovej plochy sú evidované ako plochy poľného letiska, ktoré už nie je využívané. Územný plán tieto dva pozemky vymedzuje ako plochy určené pre vzlety a pristátia.

Dve ďalšie parcely záujmovej lokality sú využívané ako orná pôda, nachádza sa tu biotop nížinnej kosnej lúky a je významný z hľadiska výskytu európsky významného sysľa pasienkového. Je to jediná lokalita s výskytom tohto druhu v širšom okolí Trnavy. Územný plán tu navrhuje v súčasnosti vybudovať a dotvoriť miestny koridor.

malzenicka-areal
Zakreslenie lokality na mape

Zdroj: OÚRK

O povolení spracovania zmien v územnom pláne pre trnavskú súkromnú spoločnosť budú rozhodovať poslanci v polovici apríla.

V prípade súhlasného stanoviska zastupiteľstva bude návrh spracovaný a predložený na verejnoprávne prerokovanie. Súbežne musí prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie. Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska bude zmena predložená na rokovanie mestského zastupiteľstva.

Spracovanie tejto zmeny si financuje žiadateľ.

Materiál bol prerokovaný v Komisii stavebnej, územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ, ktorá sa uskutočnila dňa 25. marca 2013. Komisia materiál odporučila schváliť.

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2013 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pri Malženickej ceste chcú stavať podnikateľský areál”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.