reklama

V sobotu bude na Malženickej ceste obľúbená časovka Trnavských jarmočných 6666 metrov

V sobotu 11. septembra 2021 sa uskutoční na Malženickej ceste už 28. ročník časovky jednotlivcov Trnavských jarmočných 6666 metrov. Podujatie je súčasťou Trnavskej cyklistickej ligy, ale zúčastniť sa po elektronickej registrácii môže aj široká verejnosť.

Podujatie odštartuje v sobotu 11. septembra 2021 o 10. hodine pri letisku na Malženickej ceste. Zasúťažiť môže prísť každý. Preteky sa uskutočnia na uzatvorenej ceste s vylúčenou automobilovou dopravou.

Povinná je cyklistická prilba. Organizátori budú vyhodnocovať výsledky podľa veku od žiakov po veteránov, v mužskej aj ženskej kategórii.


Štart časovky na Malženickej ceste

Jarmočná časovka je umiestnená na mierne zvlnenej ceste v smere od administratívnej budovy pri letisku na Malženice. Na méte 3333 metrov je otočka naspäť do cieľa.

Športové podujatie spája tradične nielen pretekárov všetkých vekových kategórií, ale aj cyklistov s rôznymi ambíciami. Na štart sa zapisovali aktívni pretekári, amatéri, cykloturisti, aj obyčajní “bicyklisti”, ktorých jedinou ambíciou bolo zúčastniť sa, vyskúšať si príjemnú trasu na zvlnenej Malženicej ceste a len tak sa povoziť.

Preteky na 6666 metrov sa spomínajú v knihe Dejiny Trnavy prvý raz už počas dobytčieho jarmoku v septembri 1896. Víťazom sa vtedy stal Augustín Vrchovský časom 11:59,2 min.

V roku 1993 sa trnavskí nadšenci cestnej cyklistiky Štefan Horváth a Ladislav Duboš rozhodli nadviazať na históriu a zorganizovať cyklistické preteky – časovku jednotlivcov.

Tradícia pretrváva dodnes, jej aktuálnym organizátorom je OZ Cyklisti Trnava v spolupráci s mestom Trnava.

Účastníci sa prezentujú v administratívnej budove pri štarte od 8:00 do 9:30 hod.

Registrovať sa dá iba online do 9. septembra 2021 do 20:00 na stránke https://my.raceresult.com/155707/registration. Registrácia na mieste nebude možná.

Štartovné je 10 eur (16 až 64 roční), 5 eur pre deti do 15 rokov a dôchodcov nad 65 rokov. Platí sa v hotovosti pri prezentácii.

Na pretekoch sa budú používať štartovné čísla (umiestnenie na stred chrbta), každý pretekár dostane čip, za ktorý zloží zálohu 50 eur. Záloha bude vrátená po vrátení čipu v kancelárii pretekov.

Kompletné propozície pretekov si stiahnite tu.

Ulož ako PDF
Napísal 9. septembra 2021 8:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.