reklama

Jarmočná časovka na Malženickej ceste napíše v sobotu ďalšiu kapitolu. Pretekov na 6666 metrov sa môže zúčastniť aj verejnosť

V sobotu 10. septembra sa uskutoční už 29. ročník tradičnej časovky Trnavských 6666 metrov. Účasť na podujatí je prístupná nielen pre aktívnych organizovaných cyklistov, ale aj rekreačných jazdcov každého veku.

Podujatie odštartuje v sobotu 10. septembra 2022 o 10. hodine pri letisku na Malženickej ceste. Zasúťažiť si môže prísť každý. Preteky sa uskutočnia na uzatvorenej ceste s vylúčenou automobilovou dopravou.

Povinná je cyklistická prilba. Organizátori budú vyhodnocovať výsledky podľa veku od žiakov po veteránov, v mužskej aj ženskej kategórii.

FOTO: trnava-live.sk

Jarmočná časovka je situovaná na mierne zvlnenej ceste v smere od administratívnej budovy pri letisku na obec Malženice. Na méte 3333 metrov je otočka naspäť do cieľa.

Športové podujatie spája tradične nielen pretekárov všetkých vekových kategórií, ale aj cyklistov s rôznymi ambíciami. Na štart sa zapisujú aktívni pretekári, amatéri, cykloturisti, aj obyčajní “bicyklisti”, ktorých jedinou ambíciou bolo zúčastniť sa, vyskúšať si príjemnú jazdu na jednoduchej trase a len tak sa povoziť.

Kompletné informácie k registrácii nájdete na stránke www.trnavskacyklistickaliga.sk/6666.html.

Preteky na 6666 metrov sa spomínajú v knihe Dejiny Trnavy prvý raz už počas dobytčieho jarmoku v septembri 1896. Víťazom sa vtedy stal Augustín Vrchovský časom 11:59,2 min.

V roku 1993 sa trnavskí nadšenci cestnej cyklistiky Štefan Horváth a Ladislav Duboš rozhodli nadviazať na históriu a zorganizovať cyklistické preteky – časovku jednotlivcov.

Tradícia pretrváva dodnes, jej aktuálnym organizátorom je OZ Cyklisti Trnava v spolupráci s mestom Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 6. septembra 2022 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.