reklama

Blíži sa jarmočná časovka na 6666 metrov, verejnosť sa môže prihlasovať online

Už po 21. raz sa zídu cyklistickí nadšenci na Malženickej ceste, aby si na záver sezóny zmerali sily na tradičnom podujatí Trnavských jarmočných 6666 metrov.

Podujatie, na ktorom môže súťažiť každý ametérsky cyklista bez obmedzenia veku či nutnosti klubovej príslušnosti, štartuje v sobotu 14. septembra o 10. hodine časovkou v rámci Slovenského pohára (SP) v kategórii Masters.

Cyklocentrum Plus ako organizátor podujatia SP pozýva do Trnavy najlepších slovenských klubových pretekárov, aby si zmerali sily na tradi dlhej 6,6 kilometra.

Od 12. hodiny príde na rad súťaž verejnosti, ktorú organizuje Cyklistický klub Trnava.

jarmocna-casovka
V štartovom poli jarmočnej časovky vídame amatérskych cyklistov, ľudí na bežných bicykloch, ako aj rodiny s deťmi

Účasť na podujatí je pre každého bezplatná, registrácia bude prebiehať pred štartom v administratívnej budove na Malženickej ceste v čase od 11. do 12. hodiny.

Zároveň je spustené aj online prihlasovanie neregistrovaných pretekárov na tejto stránke.

Organizátori budú vyhodnocovať výsledky podľa veku od žiakov po veteránov, a to v mužskej aj ženskej kategórii. Samostatne hodnotenou bude kategória historických bicyklov.

Meranie dosiahnutých výsledkov je zabezpečené elektronickou časomierou.

Cyklisti štartujú v minútových intervaloch. Cesta bude počas pretekov uzatvorená pre verejnú dopravu. Povinná je cyklistická prilba.

Preteky na 6666 metrov sa spomínajú v knihe Dejiny Trnavy prvý raz už počas dobytčieho jarmoku v septembri 1896. Víťazom sa vtedy stal Augustín Vrchovský časom 11:59,2 min. Súčasný rekord na mierne zvlnenej trati drží Pavol Križan z trenčianskej Dukly, ktorý absolvoval časovku v roku 2006 za 8 minút a 21 sekúnd.

V roku 1993 sa trnavskí nadšenci cestnej cyklistiky Štefan Horváth a Ladislav Duboš rozhodli nadviazať na históriu a zorganizovať cyklistické preteky – časovku jednotlivcov. Jedenásť ročníkov novodobých pretekov organizovali pod hlavičkou VeloUnion Trnava. Od dvanásteho ročníka sa organizovania pretekov ujal Cyklistický klub Trnava.

Plagát:
jarmocna-plag

Ulož ako PDF
Napísal 6. septembra 2013 9:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Blíži sa jarmočná časovka na 6666 metrov, verejnosť sa môže prihlasovať online”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.