reklama

Cyklistická časovka v rámci Trnavských 6666 metrov bude v sobotu. Zúčastniť sa môže každý

Cyklistický klub CK Trnava a mesto Trnava pozývajú širokú športovú verejnosť otestovať svoju výkonnosť na záver cyklistickej sezóny na 18. ročník pretekov časovky jednotlivcov Trnavských jarmočných 6666 metrov. Preteky sa uskutočnia v sobotu 11. septembra 2010 so začiatkom o 12. hodine.

Štart je pri letisku na  Malženickej ceste, trať vedie smerom na Malženice. Za majerom Mlynské je otočka a cyklisti sa vrátia do cieľa späť k letisku. Dĺžka trate je pre každého rovnaká – 6666 metrov. Organizátori podujatia vypísali šesť kategórií: žiaci do 13 rokov,  ženy od 18 rokov, chlapci do 17 rokov,  muži od 18 do 49 rokov, dievčatá do 17 rokov a veteráni 50 a viac rokov.
Cesta bude počas pretekov uzatvorená pre verejnú dopravu. Cyklistická prilba je povinná. Ak prídete na starom bicykli, budete zaradení do súťaže jazdy na historických bicykloch. Štartovné sa neplatí. V roku 2009 sa pretekov zúčastnilo 175 cyklistov.

Rekord na mierne zvlnenej trati drží člen tímu Dukla Trenčín Merida Pavol Križan. V minulom ročníku mu bol nameraný výsledný čas 8:21:41 minúty, dosiahol tak priemernú rýchlosť takmer 48 km/h.


PARTNERI PODUJATIA:

„Pretekov sa počas 17. ročníkov zúčastnilo 743 pretekárov a na štartovej čiare stáli celkovo 1921-krát. V knihe Dejiny Trnavy sa spomína pretek cyklistov na trati dlhej 6666 metrov počas dobytčieho jarmoku dňa 29. septembra 1896 v Trnave. Víťazom sa vtedy stal Augustín Vrchovský časom 11:59,2 min. V roku 1993 sa trnavskí nadšenci cestnej cyklistiky Ing. Štefan Horváth a Ladislav Duboš st. rozhodli nadviazať na históriu a zorganizovať cyklistické preteky – časovku jednotlivcov. Jedenásť ročníkov novodobých pretekov organizovali pod hlavičkou VeloUnion Trnava. Od dvanásteho ročníka sa organizovania pretekov ujal Cyklistický klub Trnava,“ priblížil históriu časovky člen organizačného štábu pretekov Ing. Marián Hlbocký.
Na záver nám sprostredkoval niekoľko dobrých rád, ako sa čo možno najlepšie pripraviť na preteky.

Desatoro úspešného časovkára:

1. nastaviť optimálnu vôľu v ložiskách, vyčistiť a premazať prehadzovač a reťaz
2. pneumatiky nahustiť na maximálny predpísaný tlak
3. druhý deň pred pretekmi (štvrtok) netrénovať, únava sa prejavuje po 48 hodinách
4. deň pred pretekmi po ľahkom rozjazdení absolvovať trať dvakrát. Prvýkrát na 50% úsilia, druhýkrát na 70% až 80% úsilia
5. na preteky si obliecť priliehavý dres
6. tesne pred pretekmi absolvovať 20 minútovú jazdu
7. na štart prísť rozdýchaný a zahriaty. Pozor, nezmeškajte štart!!!
8. pred štartom nastaviť správny prevod pre rozjazd
9. po štarte a dosiahnutí optimálnej rýchlosti zaujať posed s minimálnym odporom vzduchu
10. po otočke, od odbočky na Špačince preradiť na ťažší prevod, do cieľa je to už iba zopár minút

Ulož ako PDF
Napísal 7. septembra 2010 9:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.