reklama

Jubilejná 20. jarmočná časovka na 6666 metrov štartuje v sobotu. Súťažiť môže aj verejnosť

Cyklistický klub Trnava a mesto Trnava pozývajú širokú verejnosť na tradičnú časovku Trnavských jarmočných 6666 metrov.

Podujatie odštartuje v sobotu 8. septembra o 12. hodine pri letisku na Malženickej ceste. Zasúťažiť môže prísť každý. Povinná je cyklistická prilba. Organizátori budú vyhodnocovať výsledky podľa veku od žiakov po veteránov, v mužskej aj ženskej kategórii. Štartovné sa neplatí.

Jarmočná časovka na mierne zvlnenej nenáročnej trase oslávi v sobotu jubilejný 20. ročník. Rekordérom je Pavol Križan z trenčianskej Dukly, ktorý absolvoval v roku 2006 trať za 8 minút a 21 sekúnd.

Počas devätnástich ročníkov rokov sa pretekov zúčastnilo 803 cyklistických pretekárov a športových nadšencov. Podujatie už roky usporadúvame ako sprievodnú akciu pri príležitosti Tradičného trnavského jarmoku. Pozývame všetkých, ktorí majú radi šport a cyklistiku, aby sa zapojili do súťaže a zapísali sa do historickej výsledkovej listiny,“ prihovára sa k športovcom Marián Hlbocký z CK Trnava.

Preteky na 6666 metrov sa spomínajú v knihe Dejiny Trnavy prvý raz už počas dobytčieho jarmoku v septembri 1896. Víťazom sa vtedy stal Augustín Vrchovský časom 11:59,2 min.

V roku 1993 sa trnavskí nadšenci cestnej cyklistiky Štefan Horváth a Ladislav Duboš rozhodli nadviazať na históriu a zorganizovať cyklistické preteky – časovku jednotlivcov. Jedenásť ročníkov novodobých pretekov organizovali pod hlavičkou VeloUnion Trnava. Od dvanásteho ročníka sa organizovania pretekov ujal Cyklistický klub Trnava.

Desatoro úspešného časovkára:
1. nastaviť optimálnu vôľu v ložiskách, vyčistiť a premazať prehadzovač a reťaz,
2. pneumatiky nahustiť na maximálny predpísaný tlak,
3. druhý deň pred pretekmi (štvrtok) netrénovať, únava sa prejavuje po 48 hodinách,
4. deň pred pretekmi po ľahkom rozjazdení absolvovať trať dvakrát. Prvýkrát na 70% úsilia, druhýkrát na 80% až 90% úsilia,
5. na preteky si obliecť priliehavý dres,
6. tesne pred pretekmi absolvovať 20 minútovú jazdu,
7. na štart prísť rozdýchaný a zahriaty. Pozor, nezmeškajte štart!!!
8. pred štartom nastaviť správny prevod pre rozjazd,
9. po štarte a dosiahnutí optimálnej rýchlosti zaujať posed s minimálnym odporom vzduchu,
10. po otočke, od odbočky na Malženice preradiť na ťažší prevod, do cieľa je to už iba zopár minút.

Ulož ako PDF
Napísal 4. septembra 2012 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jubilejná 20. jarmočná časovka na 6666 metrov štartuje v sobotu. Súťažiť môže aj verejnosť”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.