reklama

Jarmočná časovka Trnavských 6666 metrov sa pôjde bezpečne. Malženickú cestu v sobotu uzavrú

Široká cyklistická rodina sa aj v tomto roku počas jarmoku stretne na tradičnej časovke s dĺžkou 6666 metrov. Preteky sú určené registrovaným pretekárom, ale aj širokej verejnosti. Štart je v sobotu 10. septembra 2016 predpoludním na Malženickej ceste.

Zvlnená cesta v smere z Trnavy do Malženíc bude v tomto roku už po 24. raz dejiskom Trnavských jarmočných 6666 metrov. Tradícia tohto športového podujatia sa začala písať už v roku 1896.

Víťazom sa vtedy stal Augustín Vrchovský časom 11:59,2 min. Súčasný rekord na mierne zvlnenej trati drží Pavol Križan z trenčianskej Dukly, ktorý absolvoval časovku v roku 2006 za 8 minút a 21 sekúnd.

Aj tohtoročné preteky majú štart v tradičnom priestore pri letisku, rovnaká je aj trasa v smere na Malženice s otočkou v doline po 3333 metroch.

Organizátorom sa podarilo vybaviť povolenie na uzavretie Malženickej cesty políciou, cyklisti si tak zajazdia bezpečne bez asistencie okolidúcich áut.

casovka-t
Štartovacia rampa bude aj v tomto roku pred administratívnou budovou na Malženickej ceste

Organizátori z OZ Cyklisti Trnava, Cyklocentra PLUS s podporou mesta Trnava už spustili online prihlasovanie na podujatie.

Prihlasovací formulár nájdete na tejto stránke.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť aj na mieste v čase od 8. do 9. hodiny. Štart prvého pretekára je naplánovaný na 10.00.

Na časovke Trnavských jarmočných 6666 metrov budú hodnotené kategórie deti a mládež do 18 rokov, ženy, muži do 30 rokov, do 40 rokov, do 50 rokov, do 60 a nad 60 rokov.

Meranie dosiahnutých výsledkov je zabezpečené elektronickou časomierou.

Štartovné je 5 eur, platí sa aj záloha 5 eur za čip, pomocou ktorého budú vyhodnotené časy jednotlivých pretekárov. Zálohu dostanú pretekári po vrátení čipu naspäť. Deti a mládež do 15 rokov a dôchodcovia nad 65 rokov štartujú bez poplatku.

6666-plag2016

Technické informácie:

Kancelária pretekov: Trnava, Malženická cesta 3, administratívna budova – areál firmy RENTA PLUS TRNAVA s.r.o.

Prezentácia: 10. septembra 2016 od 8:00 do 9:00 h.

Účasť na pretekoch: dobrý zdravotný stav a súhlas s podmienkami štartu, potvrdí každý pretekár svojim podpisom do štartovnej listiny. Pretekár, ktorý má v deň štartu menej ako 10 rokov, musí mať počas celých pretekov doprovod – osobu staršiu ako 18 rokov.

Miesto a hodina štartu (cieľa): 10. septembra 2016 10:00 h., pred budovou areálu firmy RENTA PLUS TRNAVA s.r.o., Trnava, Malženická cesta 3.

Štartovné čísla: na pretekoch sa budú používať čipy a štartovné čísla (umiestnenie na pravej strane), za čo pretekár zloží zálohu 5 €.

Záloha bude vrátená po skončení pretekov v kancelárii pretekov.

Štartujú: pretekári (registrovaní aj neregistrovaní) a verejnosť bez obmedzenia.

Sprievodné vozidlá sú zakázané!

Preteky sa konajú za každého počasia.

Usporiadateľ nezodpovedá za škody pretekárom vzniknuté, ani nimi spôsobené.

Pretekári štartujú v celo-plastových prilbách, pripevnených počas rozjazdenia a pretekov na hlave.

Pretekov sa zúčastňujú pretekári s dobrým zdravotným stavom a súhlas s podmienkami štartu potvrdí každý pretekár svojim podpisom do štartovnej listiny.

Ulož ako PDF
Napísal 8. septembra 2016 23:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.