reklama

Prihlasovanie na obľúbenú časovku Trnavských jarmočných 6666 metrov je spustené

Široká cyklistická rodina sa aj v tomto roku počas jarmoku stretne na tradičnej časovke s dĺžkou 6666 metrov. Preteky sú určené registrovaným pretekárom, ale aj širokej verejnosti. Štart je v sobotu 10. septembra 2016 predpoludním na Malženickej ceste.

Zvlnená cesta v smere z Trnavy do Malženíc bude v tomto roku už po 24. raz dejiskom Trnavských jarmočných 6666 metrov. Tradícia tohto športového podujatia sa začala písať už v roku 1896.

Víťazom sa vtedy stal Augustín Vrchovský časom 11:59,2 min. Súčasný rekord na mierne zvlnenej trati drží Pavol Križan z trenčianskej Dukly, ktorý absolvoval časovku v roku 2006 za 8 minút a 21 sekúnd.

Aj tohtoročné preteky majú štart v tradičnom priestore pri letisku, rovnaká je aj trasa v smere na Malženice s otočkou v doline po 3333 metroch.

jarmocnych-6666-m-2012-10
Štartovacia rampa bude aj v tomto roku pred administratívnou budovou na Malženickej ceste

Organizátori z OZ Cyklisti Trnava, Cyklocentra PLUS s podporou mesta Trnava už spustili online prihlasovanie na podujatie.

Prihlasovací formulár nájdete na tejto stránke.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť aj na mieste v čase od 8. do 9. hodiny. Štart prvého pretekára je naplánovaný na 10.00.

Na časovke Trnavských jarmočných 6666 metrov budú hodnotené kategórie deti a mládež do 18 rokov, ženy, muži do 30 rokov, do 40 rokov, do 50 rokov, do 60 a nad 60 rokov.

Meranie dosiahnutých výsledkov je zabezpečené elektronickou časomierou.

Štartovné je 5 eur, platí sa aj záloha 5 eur za čip, pomocou ktorého budú vyhodnotené časy jednotlivých pretekárov. Zálohu dostanú pretekári po vrátení čipu naspäť. Deti a mládež do 15 rokov a dôchodcovia nad 65 rokov štartujú bez poplatku.

6666-plag2016

Technické informácie:

Kancelária pretekov: Trnava, Malženická cesta 3, administratívna budova – areál firmy RENTA PLUS TRNAVA s.r.o.

Prezentácia: 10. septembra 2016 od 8:00 do 9:00 h.

Účasť na pretekoch: dobrý zdravotný stav a súhlas s podmienkami štartu, potvrdí každý pretekár svojim podpisom do štartovnej listiny. Pretekár, ktorý má v deň štartu menej ako 10 rokov, musí mať počas celých pretekov doprovod – osobu staršiu ako 18 rokov.

Miesto a hodina štartu (cieľa): 10. septembra 2016 10:00 h., pred budovou areálu firmy RENTA PLUS TRNAVA s.r.o., Trnava, Malženická cesta 3.

Štartovné čísla: na pretekoch sa budú používať čipy a štartovné čísla (umiestnenie na pravej strane), za čo pretekár zloží zálohu 5 €.

Záloha bude vrátená po skončení pretekov v kancelárii pretekov.

Štartujú: pretekári (registrovaní aj neregistrovaní) a verejnosť bez obmedzenia.

Sprievodné vozidlá sú zakázané!

Preteky sa konajú za každého počasia.
Preteky sa konajú bez vylúčenia, alebo obmedzenia cestnej premávky, preto sú všetci účastníci povinní rešpektovať platné dopravné predpisy.
Usporiadateľ nezodpovedá za škody pretekárom vzniknuté, ani nimi spôsobené.

Pretekári štartujú v celo-plastových prilbách, pripevnených počas rozjazdenia a pretekov na hlave.

Pretekov sa zúčastňujú pretekári s dobrým zdravotným stavom a súhlas s podmienkami štartu potvrdí každý pretekár svojim podpisom do štartovnej listiny.

Ulož ako PDF
Napísal 23. augusta 2016 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.