reklama

Jarmočnú časovku Trnavských 6666 metrov vyhral Ivan Pašek druhým časom histórie

Jubilejnému dvadsiatemu dejstvu cyklistickej časovky Trnavských 6666 metrov v sobotu 8. septembra 2012 svedčalo počasie.

Na štart podujatia pod organizačnou taktovkou Cyklistického klubu Trnava sa postavilo 114 cyklistov všetkých vekových kategórií.

Bonusom bola účasť jazdcov na historických bicyklov, medzi ktorými dominovala originálna replika drevenej dreziny z prvej polovice 19. storočia. Nádherný, 40 kilogramov vážiaci celodrevený bicykel, poháňaný len odrazom nôh od zeme, sedlal jeho majiteľ, čerstvý päťnásobný víťaz nedávno skončeného ročníka Trnavskej cyklistickej ligy Karol Lipovský.


Repliku dreziny vyrobil pre Lipovského na objednávku majster v Čechách

VIDEO: Karol Lipovský na drezine

Do cieľa dorazil za rovných 23 minút. „Bola to obrovská makačka. Pred štartom som odhadoval čas v cieli okolo 30 minút, ale tajne som dúfal, že sa mi ho podarí skresať aspoň o nejaké tri minúty. Dosiahnutý čas ma príjemne prekvapil,“ skonštatoval v cieli známy cyklistický nadšenec. Ako dodal, v budúcnosti by s sa drevenou drezinou chcel pokúsiť o zdolanie oficiálnych rekordov v hodinovke aj vytrvalostných pretekoch.

Jarmočná časovka spája tradične nielen pretekárov všetkých vekových kategórií, ale aj cyklistov s rôznymi ambíciami. Na štart sa zapisovali aktívni pretekári, amatéri, cykloturisti, aj obyčajní „bicyklisti“, ktorých jedinou ambíciou bolo zúčastniť sa, vyskúšať si príjemnú trasu na zvlnenej Malženicej ceste a len tak sa povoziť.

Najvyššie ambície mal na štartovacej čiare vynikajúci pretekár, majster sveta lekárov, Trnavčan Ivan Pašek. Pred pretekmi netajil snahu prekonať tri roky starý rekord Pavla Križana, ktorý má hodnotu 8:21 min.


Ivan Pašek dosiahol druhý najlepší čas histórie jarmočnej časovky

Pašek preťal v sobotu cieľovú čiaru o desať sekúnd pomalším časom, ktorý ho radí na druhú priečku v historických tabuľkách Trnavských 6666 metrov.

Na otočke v polovici trate som bol za 4 minúty. Bol to čas, ktorý by pred rýchlejšou druhou polovicou naznačoval prekonanie rekordu. Bohužiaľ, zakrátko prišli technické problémy so zadnou brzdou, pre ktoré som celú druhú polovicu trate prešiel s brzdeným zadným kolesom. Rýchlejšie to už nešlo,“ povedal v cieli jednoznačný víťaz 20. ročníka pretekov.

Druhému Radovanovi Škvarkovi namerali v cieli čas 8:58 min, tretí Daniel Pápež absolvoval trať za 9:05 minúty.

Spokojnosť po pretekoch netajil riaditeľ súťaže Marián Hlbocký: „Vyšlo nám počasie, na štarte sme privítali pekný počet pretekárov. Všetci dorazili v poriadku do cieľa, a to je hlavné,“ poznamenal.

Jarmočnú časovku podporil účasťou aj trnavský primátor Vladimír Butko. Svoj vlaňajší zápis zlepšil o takmer dve minúty. Nový osobný rekord tesne pod 13 minút je výsledkom nielen nového a rýchlejšieho bicykla, ale najmä intenzívnejšieho tréningu. „Išlo sa mi dobre, problémy robil len bočný a občas premenlivý vietor. S výsledným časom som spokojný, podstatné je, že som sa oproti minulému roku zlepšil,“ konštatoval v cieli.

Najmladším účastníkom podujatia bol päťročný Oliver Bartko. Trať časovky zvládol za 30 minút a 20 sekúnd.

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY sťahujte TU.

NAJLEPŠÍ V JEDNOTLIVÝCH KATEGÓRIÁCH:

PREDŠKOLÁCI (6 roční a mladší):
1. Peťka Hlbocká 23:30 min, 2. Maroško Hlbocký 28:57, 3. Alexander Bartko 29:30

ŠKOLÁCI (12 rokov a menej):
1. Pavel Ďurko 13:20 min, 2. Terezka Kurnická 13:25, 3. Karolínka Lustigová 20:02

CHLAPCI (13 – 17 rokov):
1. Michal Šimun 9:38 min, 2. Filip Žilka 10:05, 3. Dušan Bodiš 10:16

ŽENY (18 – 49 rokov):
1. Daniela Števánková 11:10 min, 2. Simona Sameková 12:05, 3. Lucia Šimunová 13:06

MUŽI (18 – 49 rokov):
1. Ivan Pašek 8:31 min, 2. Radovan Škvarka 8:58, 3. Daniel Pápež 9:05

VETERÁNI (50 a viac rokov):
1. Miloš Gežo 9:13 min, 2. Peter Polák 9:45, 3. Milan Tupý 9:47

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 9. septembra 2012 10:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.