reklama

V upršanej a veternej jarmočnej časovke na 6666 metrov bol najrýchlejší Ivan Pašek

Malženická cesta patrila tradične počas jarmoku cyklistickej časovke na 6666 metrov.

Podujatie pod organizátorskou taktovkou trnavského Cyklocentra Plus a Cyklistického klubu Trnava privítalo v tomto roku okrem neregistrovaných cyklistov aj pretekárov súťažiacich v rámci Slovenského pohára Masters.

Výborne zorganizovaného poduajatia na uzavretej a mierne zvlnenej trati v smere z Trnavy do Malženíc sa zúčastnilo 44 pretekárov SP Masters a 47 neregistrovaných amatérov v kategórii verejnosť.

Účasť podstatne ovplyvnilo daždivé a veterné počasie. „Ráno telefonovalo mnoho pretekárov s otázkou na počasie v Trnave. Viacerí sa rozhodli pre silný dážď a vietor nejazdiť. Je to škoda, ale s tým nič nenarobíme,“ konštatoval Erik Hirner z Cyklocentra Plus.

pasek
Víťazný Ivan Pašek na štarte časovky

Hoci dážď dopoludnia ustal, silný nárazový vietor severozápadných smerov fúkal ďalej ako divý.

Ani to však nezabránilo absolútnemu víťazovi dňa, Ivanovi Pašekovi obliekajúcemu dres Masters Team Trnava, aby dosiahol výborný čas.

V cieli mu časomiera ukazovala vynikajúcich 8 minút a 37 sekúnd. V podmienkach, aké panovali na trati, to bol obdivuhodný výkon. Pred rokom bol Pašek rýchlejší len o 6 sekúnd v neporovnateľne lepších podmienkach.

Absolútny traťový rekord 8:26 min drží už sedem rokov Pavol Križan z Dukly Trenčín.

Dnes to bolo naozaj náročné. Prvú polovicu trate sa išlo mierne po vetre, ale po celý čas fúkalo nepríjemne zboku. Napriek tomu som sa cítil dobre. Som spokojný,“ hodnotil v cieli Ivan Pašek. Svojho najväčšieho rivala a tímového kolegu Róberta Bartka porazil o necelé dve sekundy, ďalšieho tradičného súpera Mariána Valáška zdolal o deväť sekúnd.

Napoludnie odštartovali 21. ročník časovku Trnavských jarmočných 6666 metrov určenú pre verejnosť, mladé cyklistické nádeje a hobby cyklistov.

V 47-člennom štartovom poli bol najrýchlejší Filip Žilka z Leopoldova. V náročných podmienkach zdolal trať za 9:20 min. Druhý najlepší čas dosiahol reprezentant OZ Cyklisti Trnava Tomáš Cepka (9:49), bronzový stupienok obsadil junior Martin Chren z CK Olympic Trnava časom rovných 10 minút.

Preteky ozdobili svojou účasťou aj členovia združenia Tyrnaviavelo. Časovku si vychutnali na krásnych zrenovovaných historických bicykloch. V jednom prípade dokonca s prídavným motorom.

Organizačnú stránku jarmočnej časovky, a najmä premiéru elektronickej časomiery na podujatí, si pochvaľovali všetci účastníci pretekov.

Odhliadnuc od poveternostných podmienok, aké dnes panovali, sme spokojní. Podujatie dopadlo dobre, mrzí nás len nižšia účasť, ktorú výrazne ovplyvnilo počasie. Rád by som poďakoval sponzorom a všetkým, ktorí nám pomáhali,,“ zhodnotil Erik Hirner.

Kompetné výsledky si môžete stiahnuť TU.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 15. septembra 2013 10:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.