reklama

TCL: V časovke najrýchlejší Valášek, preteky s hromadným štartom vyhral Tupý

Piate kolo Trnavskej cyklistickej ligy (TCL) v jazde proti chronometru na cestách medzi Šintavou a Dvorníkmi sa stalo korisťou Mariána Valáška.

Trinásťkilometrovú trasu absolvoval pretekár trnavského Masters Teamu za 16 minút a 6 sekúnd (priemerná rýchlosť 45,946 km/h), čo bol o tri sekundy rýchlejší čas, aký namerali v cieli druhému Róbertovi Bartkovi. O trinásť sekúnd zaostal tretí v poradí Ivan Pašek. Absolútny úspech CK Masters Teamu Trnava podčiarkol štvrtým miestom Karol Lipovský (+55 sek).

Kompletné výsledky časovky nájdete v tomto odkaze.

tcl-6-kolo14
Marián Valášek na archívnej snímke v čele pelotónu (vpravo), za ním Milan Tupý

Šieste kolo TCL na trase Dlhá – Doľany – Dolné Orešany – Košolná – Dlhá ukoristil nečakaným finišom pred cieľovou páskou piešťanský veterán Milan Tupý. O jedinú sekundu zdolal Mariána Hlbockého (CK Trnava). Tretí v cieli Karol Lipovský odjazdil v porovaní s veteránmi nad 60 rokov jeden 15-kilometrový okruh navyše a v cieli zaostal o 37 sekúnd.

Na konci prvého predpísaného okruhu po 300 metrovom špurte, približne 50 metrov pred cieľom som už zdvíhal ruky, pretože som za sebou nikoho nevidel. Milan Tupý bol skrytý za mnou v mŕtvom uhle a na páske ma predbehol o pol kolesa,“ povedal smutne po pretekoch Marián Hlbocký.

Po dvoch okruhoch v kategórii nad 50 rokov vyhral v tesnom špurte Lipovský (CK Masters Team) pred Horňákom (CK Trnava).

Jazdu na tri kolá vyhral v kategórii nad 40 rokov suverénne Milan Kollár (CK Masters Team).

Medzi mužmi trimfoval v pretekoch na štyri okruhy Martin Wachs z Dukly Bratislava, keď sa mu podarilo približne päť kilometrov pred cieľom utrhnúť pelotón a udržať náskok až do konca.

Kompletné výsledky 6. kola sú zverejnené na stránke Cyklocentra Plus, v tomto odkaze.

Po štyroch odjazdených kolách ročníka 2013 (prvé dve pre nepriaznivé počasie zrušili) stojí v čele Trnavskej cyklistickej ligy Karol Lipovský so ziskom 233 bodov, priebežne druhý je so ziskom 227 bodov Róbert Bartko (obaja Masters Team Trnava), tretia priečka patrí Rastislavovi Žbodákovi z Triatlon Teamu Trnava, ktorí získal 217 bodov.

Priebežné poradie po 6. kole TU.

Seriál TCL pokračuje 8. mája o 17. hodine so štartom v Borovej. Preteky budú zároveň majstrovstvami Trnavského kraja.

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2013 14:21. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.