reklama

Odštartoval nový ročník Trnavskej cyklistickej ligy. Časovku vyhral Milan Tupý

Tradične časovkou na 9,9 km odštartoval v stredu 26. marca jubilejný 20. ročník Trnavskej cyklistickej ligy (TCL).

Ešte pred začiatkom prvého podujatia sezóny odmenili organizátori najlepších pretekárov minulého ročníka v každej kategórii. Celkovým víťazom TCL 2013 sa stal Marián Hlbocký z CK Trnava.

Na štart v boji s časomerom sa postavilo 47 pretekárov. Organizovaní aj hobby cyklisti absolvovali tradičnú otváraciu disciplínu ročníka na trase Trnava – Špačince – Malženická cesta – Trnava.

milan-tupy-tcl
Na trase časovky víťaz 1. kola Milan Tupý

O najrýchlejší čas sa v slnečnom a bezveternom počasí podelili Michal Predajňa z tímu PŠK Reprogas Moravské Lieskové a Piešťanec Lukáš Babač. Obom pretekárom namerali v cieli čas 13:43 min. Na takmer desaťkilometrovej trati dosiahli priemernú rýchlosť 43,3 km/h.

Po započítaní vekových hendikepov sa stal víťazom otváracieho podujatia TCL 2014 veterán Milan Tupý z Piešťan (nar. 1953, dosiahnutý čas 15:05 min – redukovaný čas 12:25 min), druhý skončil Milan Karaba z CK Trnava (nar. 1944, 16:29 – 12:29), bronzový stupienok obsadil ďalší Piešťanec Peter Rihay (nar. 1946, 16:06 – 12:46).

Organizátori z Cyklistického klubu Trnava zaregistrovali na štarte aj dve pretekárky. Len 13 – ročná Hana Horváthová z Hospitality Teamu Trnava prekonala trať časovky za 17:17 min, Andrea Dermeková vo farbách CK Trnava (nar. 1981) zajazdila čas 16:39 min.

Druhé kolo Trnavskej cykistickej ligy je na programe v stredu 2. apríla so štartom o 17. hodine v Dlhej.

Kompletné výsledky nájdete na stránke Cyklocentra Plus, link TU.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 27. marca 2014 0:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.