reklama

8. kolo Trnavskej cyklistickej ligy vyhral Lipovský s rekordným zápisom

V stredu 26. mája sa uskutočnilo na 23-kilometrovom okruhu Borová – Budmerice – Štefanová – Doľany – Dlhá – Borová v poradí 8. kolo Trnavskej cyklistickej ligy.Na štart pod hrozivo vyzerajúcou oblohou plnou ťažkých mrakov sa postavilo 49 pretekárov, na ktorých čakalo podľa vekovej kategórie od jedného do štyroch okruhov. Prakticky od začiatku pretekov nastolilo čelo pelotónu vysoké tempo. „Už po piatich kilometroch sme videli prvý pokus o únik v stúpaniach do Budmeríc. Postarala sa oň trojica veteránov nad 40 rokov Valášek, Pašek (Masters Team Trnava)  a Škvarka z Pezinka. Na konci okruhu zaútočil slovenský juniorský reprezentant Ľuboš Malovec z trnavského Olympiku. Pokusy o únik z pelotónu však vydržali maximálne desať minút,“ hodnotí rozhodca pretekov Marián Hlbocký.

Na vrchole stúpania z Dlhej do Borovej

V druhej polovici 8. kola TCL sa od hlavného poľa odtrhli Martin Súlovský z CK Piešťany a Branislav Karas z banskobystirckej Dukly, no ich sólo ukončil pelotón po vjazde do záverečného okruhu. „Zakrátko sa od hlavného poľa odčlenila dvojica Martin Wachs (Dukla Bratislava) a Boris Marek (Dukla Trenčín). Ukážkovou spoluprácou udržali asi 300 – metrový náskok až do cieľa. Záverečný špurt pelotónu vyhral reprezentant Slovenska v zjazde Michal Plesník z klubu Alpina Pro Author Team,“ doplnil M. Hlbocký.

Celkovým víťazom 8. kola TCL sa stal Trnavčan Karol Lipovský (CK Masters Team). Vďaka skvelému tempu počas celých pretekov prekonal doterajší rýchlostný rekord trate Mariána Valáška spred dvoch rokov (40,889 km/h) a stanovil nový rekord na 41,208 km/h.

VÝSLEDKY 8. kola Trnavskej cyklistickej ligy (redukované časy podľa vekovej kategórie jazdca):

1. Karol Lipovský, 2. Milan Horváth  +1 s, 3.  Milan Tupý +2 s, 4. Ladislav Duboš +3 s, 5. František Kujovič +6 s, 6. Marián Valášek +55 s, 7. Ivan Pašek +55 s, 8. Jozef Cabadaj +56 s, 9. Ľuboš Malovec +56 s, 10. Miroslav Horňák +59 s.

Kompletné výsledky môžete stiahnuť TU: 08. kolo TCL 26.5.cesta E.

Fotogaléria 8. kola TCL:

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2010 13:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport, Trnavská cyklistická liga. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.