reklama

9. kolo Trnavskej cyklistickej ligy pre juniorského reprezentanta Malovca z CK Olympik

Celkovým víťazom 9. kola Trnavskej cyklistickej ligy sa stal slovenský juniorský reprezentant Ľuboš Malovec CK Olympik Trnava. Mladá nádej sa dostala do skupinky, ktorá si dokázala vypracovať pred zbytkom štartového poľa až takmer dvaapolminútový náskok. Malovec jazdil aktívne aj v treťom kole a vďaka vysokej priemernej rýchlosti si zabezpečil trimf v 9. kole ligy.

Nádejný reprezentant Ľuboš Malovec

V stredu malo 40 pretekárov na programe trasu so štartom na vŕšku medzi obcami Kátlovce a Nižná. Po štarte sa pelotón vybral do Kátloviec, odtiaľ do Dechtíc, Chtelnice a Nižnej. Okruh s dĺžkou 15,5 km absolvovali jazdci v závislosti od vekovej kategórie jeden až štyri razy. Víťazný junior Ľuboš Malovec odjazdil tri okruhy a v cieli dosiahol priemernú rýchlosť 38,94 km/h.

„V druhom okruhu predviedol Branislav Karas z Dukly Bratislava ukážkový nástup do úniku v strede stúpania do Chtelnice. Na ťažkom prevode, zo sedla, unikal po ľavej strane vozovky aby nikto nezachytil ‚hák‘. Spočiatku mu stačil iba Michal Straka (Bike Team Bratislava), pred vrcholom ich dostihla štvorica Grebeči, Malovec, Ščasnár, Sulovský a vytvorili skupinku v úniku. Na konci druhého okruhu mali náskok už 48 sekúnd, po ďalších 15. kilometroch odskočili svojim súperom na 2:20 minúty. Do cieľa prišli až so štvorminútovým náskokom,“ zhodnotil najzaujímavejšie okamihy pretekov rozhodca Marián Hlbocký.

Druhú pozíciu v 9. kole TCL vybojoval Milan Tupý z Piešťan (kategória veteránov) so stratou 16 sekúnd, ktorý v dramatickom finiši pomerne prekvapivo a veľmi tesne zdolal člena CK Masters Team Trnava a čerstvého majstra SR v časovke Karola Lipovského.

Kompletné výsledky 9. kola nájdete TU: 09. kolo TCL 9.6.cesta D-1

Priebežné poradie TCL (započítaných je 7 výsledkov, do celkového poradia bude zarátaných 10 najlepších výsledkov):
1. Lipovský 444 b, 2. Pašek (obaja CK Masters Trnava) 422 b, 3. Škvarka (Pezinok) 407 b, 4. Karaba (CK Trnava) 393 b, 5. Tupý (Piešťany) 367 b, 6. F. Kujovič (Olympik Trnava) 318 b, 7. Horváth 313 b, 8. Peťkovský (obaja CK Trnava) 309, 9. Súlovský (Piešťany) 294 b, 10. Hollý (CK Trnava) 278 b.

FOTOGALÉRIA 9. KOLA TRNAVSKEJ CYKLISTICKEJ LIGY 2010:


Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2010 19:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport, Trnavská cyklistická liga. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.