reklama

V prvom kole Trnavskej cyklistickej ligy 2013 triumfoval obhajca Karol Lipovský

AKTUALIZOVANÉ

V stredu 10. apríla 2013 po dvoch odkladoch zapríčinených nepriaznivým počasím konečne odštartoval 19. ročník Trnavskej cyklistickej ligy (TCL).

Na štart takmer 17-kilometrového okruhu medzi obcami Dolné Dubové-Horné Dubové-Dechtice a Kátlovce sa postavilo 37 pretekárov.

Ako informoval riaditeľ pretekov Marián Hlbocký, krátko po štarte sa od zvyšku štartového poľa oddelila trojica Lipovský, Vavrík a Žbodák. Neúspešne sa k nim snažil snažil doskočiť iba Róbert Bartko. V troch stúpaniach medzi Naháčom a Dechticami sa pelotón už v prvom okruhu roztrhal a šestica najlepších vedená Predajňom a Pašekom vedúcu trojicu dostihla.

Skupinky sa delili aj v ďalších okruhoch. Po dvoch okruhoch bol veterán nad 50 rokov Karol Lipovský a obhajca vlaňajšieho celkového víťazstva vo vedúcej skupine, čím si zabezpečil premiérový triumf v tejto sezóne.

tcl-lipovsky-pasek-malovec
Čelo pretekov prvého tohtoročného kola Trnavskej cyklistickej ligy

FOTO: Erik Hirner / Cyklocentrum Plus

Veteránske kategórie jazdili dva okruhy, mladšie ročníky pokračovali v pretekoch na tri resp. štyri okruhy.

V poslednom okruhu v stúpaní pred Dechticami unikol z vedúcej trojice Malovec, Predajňa a Ažaltovič (všetci kategória muži) domáci odchovanec trnavského Olympiku, a dnes už profesionál jazdiaci za kontinentálny tím Dukla Trenčín Trek Ľubomír Malovec, a do cieľa prišiel s takmer minútovým náskokom.

Po zarátaní časových hendikepov za vek mu to stačilo na piatu priečku.

VIDEO Pavla Jambricha (MediaFlash):

Program TCL pokračuje 17. apríla so štartom v Nižnej.

Výsledky 3. kola TCL 2013 (prvé dve kolá sa nejazdili):
1. Karol Lipovský (CK Masters Trnava)
2. Ivan Pašek (CK Masters Trnava)
3. Róbert Bartko (Trnava)
4. Rastislav Žbodák (TTT)
5. Ľuboš Malovec (Olympik Trnava/Dukla Trenčín Trek)
6. Róbert Vetrák (3NT)
7. Michal Predajňa (Bratislava)
8. Tomáš Ažaltovič (PSK)
9. Andrej Grubjár (FAL)
10. Daniel Pápež (Piešťany)

Kompletnú výsledkovú listinu nájdete na stránke www.cyklocentrumplus.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2013 9:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport, Trnavská cyklistická liga. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.