reklama

Celkovým víťazom Trnavskej cyklistickej ligy 2017 sa stal Martin Chren

Trnavská cyklistická liga (TCL) je najväčším podujatím svojho druhu na Slovensku. V tomto roku absolvovali registrovaní pretekári spoločne s hobby cyklistami rekordných dvadsať podujatí. Víťazom hlavnej kategórie sa stal Martin Chren z klubu CK Olympik Trnava.

Dlhodobá súťaž s viac ako dvadsaťročnou tradíciou prebieha na cestách v okolí Trnavy.

V tomto roku mala TCL na programe dvadsať kôl. Okrem klasických pretekov s hromadným štartom sa uskutočnili aj časovky jednotlivcov aj dvojíc, novinkou bol otvárací prológ na Kamennej ceste.

Ilustračné foto

Po prvý raz sa v rámci Trnavskej cyklistickej ligy hodnotili výsledky podľa novo vytvorených kategórií, do ktorých sa jednotliví pretekári hlásili podľa toho, koľko kôl chceli na tratiach absolvovať.

Cyklisti v hlavnej kategórii „A“ jazdili spravidla štyri okruhy, v kategórii „B“ tri, v „céčku“ dva a kategória „DZ“ bola vypísaná na jedno kolo.

Okruhy jednotlivých kôl majú dĺžku od 8 do 23 kilometrov.

Celkovým víťazom hlavnej kategórie Trnavskej cyklistickej ligy 2017 sa stal Martin Chren (na snímke) z tímu CK Olympik Trnava so ziskom 289 bodov, druhú priečku obsadil Ľuboš Malovec z Dukly Banská Bystrica (277), bronzový stupienok patrí Ivanovi Pašekovi (252) z klubu Cyklisti Trnava.

V kategórii B zvíťazil Milan Tomáška (Cyklisti Trnava – 322 bodov) pred Jozefom Vavríkom (Trnava, bez klubovej príslušnosti – 240 b.) a Jurajom Dokom (CK AB Sereď – 220 b.).

Kategóriu C ovládol v sezóne 2017 veterán Milan Tupý z klubu CK Piešťany so ziskom 299 bodov, tesne za ním skončil s 292 bodmi Vladimír Ekhardt a tretiu priečku získal za 200 nazbieraných bodov Roman Bachratý so Zelenča.

V kategórii DZ zvíťazila s veľkým náskokom 14 – ročná Andrea Filová z CK AB Sereď, ktorá si zapísala 275 bodov, druhý sa umiestnil jej o dva roky mladší oddielový kolega Lukáš Bohunický so 115 bodmi, tretia bola 8 – ročná Michaela Sobotová z Ratkoviec so ziskom 45 bodov.

Ocenenie si iste zaslúži aj Milan Karaba jazdiaci vo farbách CK Piešťany, ktorý ako 73 – ročný bol nielen najstarším účastníkom TCL 2017, ale zároveň v uplynulej sezóne nevynechal ani jedno ligové kolo.

Medzi tímami získali najväčší počet bodov jazdci klubu Cyklisti Trnava (1562), nasledovali pretekári CK AB Sereď (914) a CK Olympik Trnava (384).

Do výsledkových listín vo všetkých pretekoch sa v tomto roku zapísalo 127 pretekárov z Trnavy aj širokého okolia. Kompeltné výsledky nájdete na stránke www.trnavskacyklistickaliga.sk.

Organizátori ďakujú partnerom, spolupracovníkom, sponzorom, pomocníkom na križovatkách, ako aj KR PZ v Trnave za poskytovanie motorizovaného sprievodu počas pretekov a zvyšovanie bezpečnosti účastníkov TCL.

Ulož ako PDF
Napísal 21. decembra 2017 7:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.