reklama

Celkovým víťazom Trnavskej cyklistickej ligy 2017 sa stal Martin Chren

Trnavská cyklistická liga (TCL) je najväčším podujatím svojho druhu na Slovensku. V tomto roku absolvovali registrovaní pretekári spoločne s hobby cyklistami rekordných dvadsať podujatí. Víťazom hlavnej kategórie sa stal Martin Chren z klubu CK Olympik Trnava.

Dlhodobá súťaž s viac ako dvadsaťročnou tradíciou prebieha na cestách v okolí Trnavy.

V tomto roku mala TCL na programe dvadsať kôl. Okrem klasických pretekov s hromadným štartom sa uskutočnili aj časovky jednotlivcov aj dvojíc, novinkou bol otvárací prológ na Kamennej ceste.

Ilustračné foto

Po prvý raz sa v rámci Trnavskej cyklistickej ligy hodnotili výsledky podľa novo vytvorených kategórií, do ktorých sa jednotliví pretekári hlásili podľa toho, koľko kôl chceli na tratiach absolvovať.

Cyklisti v hlavnej kategórii „A“ jazdili spravidla štyri okruhy, v kategórii „B“ tri, v „céčku“ dva a kategória „DZ“ bola vypísaná na jedno kolo.

Okruhy jednotlivých kôl majú dĺžku od 8 do 23 kilometrov.

Celkovým víťazom hlavnej kategórie Trnavskej cyklistickej ligy 2017 sa stal Martin Chren (na snímke) z tímu CK Olympik Trnava so ziskom 289 bodov, druhú priečku obsadil Ľuboš Malovec z Dukly Banská Bystrica (277), bronzový stupienok patrí Ivanovi Pašekovi (252) z klubu Cyklisti Trnava.

V kategórii B zvíťazil Milan Tomáška (Cyklisti Trnava – 322 bodov) pred Jozefom Vavríkom (Trnava, bez klubovej príslušnosti – 240 b.) a Jurajom Dokom (CK AB Sereď – 220 b.).

Kategóriu C ovládol v sezóne 2017 veterán Milan Tupý z klubu CK Piešťany so ziskom 299 bodov, tesne za ním skončil s 292 bodmi Vladimír Ekhardt a tretiu priečku získal za 200 nazbieraných bodov Roman Bachratý so Zelenča.

V kategórii DZ zvíťazila s veľkým náskokom 14 – ročná Andrea Filová z CK AB Sereď, ktorá si zapísala 275 bodov, druhý sa umiestnil jej o dva roky mladší oddielový kolega Lukáš Bohunický so 115 bodmi, tretia bola 8 – ročná Michaela Sobotová z Ratkoviec so ziskom 45 bodov.

Ocenenie si iste zaslúži aj Milan Karaba jazdiaci vo farbách CK Piešťany, ktorý ako 73 – ročný bol nielen najstarším účastníkom TCL 2017, ale zároveň v uplynulej sezóne nevynechal ani jedno ligové kolo.

Medzi tímami získali najväčší počet bodov jazdci klubu Cyklisti Trnava (1562), nasledovali pretekári CK AB Sereď (914) a CK Olympik Trnava (384).

Do výsledkových listín vo všetkých pretekoch sa v tomto roku zapísalo 127 pretekárov z Trnavy aj širokého okolia. Kompeltné výsledky nájdete na stránke www.trnavskacyklistickaliga.sk.

Organizátori ďakujú partnerom, spolupracovníkom, sponzorom, pomocníkom na križovatkách, ako aj KR PZ v Trnave za poskytovanie motorizovaného sprievodu počas pretekov a zvyšovanie bezpečnosti účastníkov TCL.

Ulož ako PDF
Napísal 21. decembra 2017 7:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.