reklama

V stredu odštartuje 18. ročník Trnavskej cyklistickej ligy

Takmer desať kilometrov dlhou časovkou na trase z Trnavy do Špačiniec a späť odštartuje v stredu 28. marca v poradí 18. ročník Trnavskej cyklistickej ligy (TCL).

Vlaňajším celkovým víťazom sa stal Karol Lipovský, ktorý tak zavŕšil triumfálny hetrik. Posledným premožiteľom pretekára trnavského tímu CK Masters bol Milan Tupý v ročníku 2009.

Organizačný štáb vypísal v aktuálnej sezóne 16. kôl, ročník zakončia 22. augusta. Usporiadateľom Trnavskej cyklistickej ligy je CK Trnava.


Rekordér trate a obhajca vlaňajšieho prvenstva z otváracej časovky Ivan Pašek (na snímke vpravo)

Minulý rok 2011 bol vo viacerých ohľadoch rekordným. Napočítali sme spolu 125 účastníkov, sumárne sa všetkých kôl zúčastnilo rovnako 582 cyklistov. Počas vlaňajšej sezóny sme zaznamenali štyri nové traťové rekordy. Tradičný účastník súťaže, junior z klubu Olympik Trnava Ľuboš Malovec, sa zúčastnil v národnom drese MS v Kodani. Nebyť toho, že sa zaplietol hromadného pádu, dosiahol by vynikajúci výsledok. Ďalší pravidelný účastník Trnavskej cyklistickej ligy Ivan Pašek slávil úspechy na MS lekárov v Taliansku, odkiaľ priviezol dva tituly majstra sveta,“ hodnotí úspešný ročník 2011 riaditeľ dlhodobej súťaže, ktorá si získala vysoký kredit, Marián Hlbocký.

Ako dodal, organizátori počítajú aj v roku 2012 s účasťou špičkových amatérskych športovcov od Bratislavy až po Piešťany.

Prvenstvo z minuloročnej otváracej časovky obhajuje práve Ivan Pašek. Celkovo tretí muž minulého ročníka je tiež držiteľom rekordného zápisu časom 12:40 min, čo predstavuje priemernú rýchlosť 46,895 km/h.

Štart časovky je o 17. hodine.

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2012 15:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnavská cyklistická liga. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.