reklama

Druhé preteky TCL vyhral premiérovo veterán Marián Hlbocký

Krátko po štarte 4. kola Trnavskej cyklistickej ligy sa pokúsil o únik Martin Ščasnár z Lokomotívy Bratislava-Rača.

Jeho aktivita tak hneď na začiatku natiahla 43-členný pelotón, ktorý jazdil na okruhu Nižná-Kátlovce-Dechtice-Chtelnica-Nižná. Pretekárske pole sa vrútilo do Dechtíc takmer 55-kilometrovou rýchlosťou.

V kilometer dlhom stúpaní sa snažil zbaviť adeptov na víťazstvo Karol Lipovský (CK Masters Trnava). Zrýchlil v druhej polovici stúpania a pelotón sa začal trhať.

Vďaka snahe Andreja Orlického (Triatlon Team Trnava) sa však podarilo odpadlíkom vrátiť späť do balíka.

TCL

FOTO: MediaFlash.sk

Šesťdesiatnici Marián Hlbocký (CK Trnava) a Milan Tupý (CK Piešťany) sa udržali v čele pretekov počas celého prvého okruhu. Vďaka vekovej bonifikácii a výbornému výkonu získal Hlbocký, ktorým je zároveň riaditeľom pretekov, svoje prvé víťazstvo v Trnavskej cyklistickej lige.

Už som chcel pretekanie možno aj stokrát vzdať, a vidíte, dnes som vyhral svoje prvé kolo v lige,” tešil sa po skončení pretekov víťaz 4. kola.

Veterán z kategórie nad 50 rokov Lipovský sa s pomocou klubového kolegu Valáška snažil v druhom okruhu zmazať dvojminútový hendikep na Hlbockého, ale v cieli mu chýbalo 45 sekúnd.

Z cyklistov, ktorí majú predpísané štyri okruhy, si najlepšie počínal Martin Ščasnár, ktorý prišiel do cieľa s minútovým náskokom pred mužom Grujbárom.

VIDEO: Pozrite si aj zostrih 4. kola z dielne Pavla Jambricha (MediaFlash):

Program TCL pokračuje 24. apríla časovkou jednotlivcov v Seredi.

Výsledky 4. kola TCL 2013 (prvé dve kolá sa nejazdili):
1. Marián Hlbocký (CK Trnava)
2. Milan Tupý (Piešťany) + 1 s
3. Karol Lipovský (Masters Team Trnava) + 45 s
4. Branislav Sivák (Piešťany) + 1:17 min
5. Marián Valášek (Masters Team Trnava) + 1:31
6. Róbert Bartko (Trnava) + 1:32
7. Rastislav Žbodák (TTT) + 1:36
8. Martin Sčasnár (Lok. Rača) + 1:42
9. Milan Kollár (Masters Team Trnava) + 1:46
10. Miroslav Horňák (Galanta) + 2:14

Kompletnú výsledkovú listinu nájdete na stránke www.cyklocentrumplus.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2013 8:17. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport, Trnavská cyklistická liga. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.