reklama

Okrúhle šesťdesiatiny oslávil Hlbocký druhým sezónnym triumfom

V ôsmom kole Trnavskej cyklistickej ligy 2013 triumfoval veterán Marián Hlbocký. Zapísal si tak druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne.

Na takmer 17-kilometrovom zvlnenom okruhu so štartom pri priehrade v Dolnom Dubovom a trase Horné Dubové-Naháč-Dechtice-Kátlovce-priehrada Dolné Dubové bojovalo 41 cyklistov.

V cieli prvého okruhu bol najrýchlejší práve Hlbocký, keď sa mu niekoľko stoviek metrov pred páskou podarilo odpútať od hlavného poľa.

Karol Lipovský na mňa zakričal – Maroš, poď! – ja som nezaváhal a vyrazil do športu. Za cieľovou čiarou som zistil, že môj najväčší súper Milan Tupý v hlavnom balíku chýba, čo pre mňa znamenalo víťazstvo,“ hodnotil M. Hlbocký. Nadelil si tak pekný darček k okrúhlym 60. narodeninám, ktoré oslávil práve v deň pretekov.

tcl-hlbocky
Hlbocký tesne pred cieľovou čiarou za sprievodným autom. Ďaleko v pozadí hlavný pelotón

tcl-lipovsky
Kategóriu veteránov do 60 rokov vyhral Lipovský (v červenom drese)

tcl-pasek
Medzi mužmi do 50 rokov trimfoval po finiši Pašek

Hneď v prvom okruhu sa niekoľkokrát pokúsili o únik jazdci Masters Teamu Ivan Pašek a Róbert Bartko. Napokon sa im medzi Naháčom a Dechticami podarilo aspoň roztrhať štyridsaťčlenný balík, z ktorého sa vytvorilo viacero skupiniek.

V druhom okruhu finišoval najrýchlejšie Karol Lipovský (Masters Team Trnava), tretie kolo sa stalo korisťou Pašeka, ktorý v závere prešpurtoval Bartka a Štefana Vadoviča.

Najmladší pretekári do 40 rokov jazdili štyri okruhy. Najlepšie spolupracovala trojica Daniel Klúčik (D3R Bratislava), Daniel Pápež (Piešťany) a Marek Michalec (Olympik Trnava), ktorá prišla v tomto poradí aj do cieľa a minútovým náskokom pred prenasledovateľmi.

Poradie v 8. kole TCL po zarátaní vekových bonifikácií:
1. Marián Hlbocký (CK Trnava)
2. Milan Tupý (Piešťany)
3. Karol Lipovský (CK Masters Team)
4. Miroslav Horňák (Galanta)
5. Martin Chren (Olympik Trnava)
6. Daniel Pápež (Piešťany)
7. Ivan Pašek (CK Masters Team)
8. Róbert Bartko (CK Masters Team)
9. Štefan Vadovič (Trnava)
10. Marek Poruben (Falange Bratislava)

Trnavská cyklistická liga je vo svojej polovici. V priebežnom poradí je aktuálne na prvom mieste obhajca celkového prvenstva Karol Lipovský pred Milanom Tupým a Mariánom Hlbockým. S tesným odstupom štvrtý je Horňák, piaty Pašek.

Kompletné výsledky nájdete na stránke Cyklocentra PLUS. Link TU.

Program súťaže pokračuje v stredu 12. júna so štartom na ceste pri Nižnej o 17. hodine.

Ulož ako PDF
Napísal 11. júna 2013 14:18. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport, Trnavská cyklistická liga. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.