reklama

Trnavská cyklistická liga 2012: po piatich pretekoch je v čele Pápež

Program Trnavskej cyklistickej ligy pokračuje rýchlym tempom.

Na pätnásťkilometrovom okruhu z Kátloviec do Dechtíc, Chtelnice a Nižnej späť do Kátloviec čakala v rámci 4. kola na 47-členný pelotón aj jedna horská prémia v stúpaní za Dechticami.

Kilometer dlhý kopec medzi Dechticami a Chtelnicou preveril pripravenosť cyklistov v prvej časti sezóny.

V polovici stúpania pri kaplnke, kde sa stúpanie zvýši na približne 8 precent (cesta sa zvýši na jednom kilometri o 80 metrov) sa od pelotónu odpútala trojica Malovec (Olympik Trnava), Pápež (CK Piešťany) a Predajňa (Kaktus Bike Bratislava).
Predajňa sa 20 metrov pred cieľom postavil do pedálov a tesne pred Malovcom získal prémiu. Vražedné tempo v stúpaní oddelilo zrno od pliev a kontakt s 47-členným peletónom stratilo približne 15 cyklistov
,“ priblížil zásadné momenty 4. kola TCL riaditeľ pretekov Marián Hlbocký.


Stúpanie za Dechticami

ILUSTRAČNÉ FOTO

Záverečný špurt veteránov nad 50 rokov po druhom okruhu vyhral Horňák (CK Trnava) pred Lipovským a stal sa celkovým víťazom 4. kola TCL.
Veteráni nad 40 rokov majú predpísané tri okruhy. Dvojnásobný víťaz TCL Valášek (ročníky 2004 a 2006) si už 500 metrov pred cieľom vytvoril spoľahlivý náskok pred majstrom sveta lekárov 2011 Ivanom Pašekom (obaja Masters Team Trnava).

Štvrtý okruh patril najsilnejším kategóriám juniori, elite a veteráni nad 30 rokov. V stúpaní za Nižnou – dva kilometre pred cieľom – unikol pelotónu Imrich Kresťanka (Inter Bratislava). Predajňa a veterán nad 30 rokov Róbert Bartko sa snažili dostihnúť ho, avšak márne,“ referoval Hlbocký.

V redukovanom poradí po pripočítaní amortizácií za vek pretekárov si prvenstvo a 60 bodov do celkového poradia pripísal Miroslav Horňák (CK Trnava), druhý skončil Karol Lipovský (CK Masters Team), bronzovú priečku vybojoval Stanislav Šišlák (FAL).

V stredu 25. apríla bola na programe už piateho kola TCL časovka jednotlivcov. Štart 13-kilometrovej previerky proti chronometru bol v Seredi, pretekári sa vydali do Šintavy, Vinohradov, v kopci pred Dvorníkmi sa otočili a vyrazili späť do cieľa v Seredi.

S náskokom šiestich sekúnd zvíťazil Ivan Pašek (CK Masters Team) pred klubovými parťákmi Mariánom Valáškom, Robertom Bartkom (+1:04 min) a Karolom Lipovským (+1:18) a Pezinčanom Radovanom Škvarkom (+1:51 min).

Pašek dosiahol priemernú rýchlosť 45,771 km/h. Za rekordom trate zaostal o 11 sekúnd.

V priebežnom poradí je po 5. kolách najvyššie Daniel Pápež so ziskom 275 bodov, Robert Bartko (CK Masters Team) získal o päť bodov menej, tretí Škvarka si pripísal 255 bodov.

Program Trnavskej cyklistickej ligy pokračuje ďalšími pretekmi 9. mája o 17. hodine so štartom pri Dlhej.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2012 11:41. Článok je zaradený do rubriky: Trnavská cyklistická liga. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.