reklama

Trnavská cyklistická liga vstúpila už do 23. ročníka. Na štart prológu sa postavili štyri desiatky pretekárov

Nový cyklochodník na Kamennej ceste v Trnave bol v stredu 12. apríla dejiskom otváracieho prológu 23. ročníka Trnavskej cyklistickej ligy (TCL). Organizátori zaregistrovali na štarte 2790 – metrovej trate štyridsať pretekárov. Zmerať si sily prišiel aj primátor Peter Bročka.

„Trnavská cyklistická liga má už 23 rokov. Aktuálny ročník sa bude niesť v znamení veľkých zmien. Sezónu otvárame prológom, do TCL sme zaradili aj jarmočnú časovku Trnavských 6666 m. Hlavnou novinkou je zmena kategórií, ktorá sa zatiaľ stretla s pozitívnymi ohlasmi. Jazdci si môžu vybrať, na akej dlhej trati budú pretekať,“ priblížil nový riaditeľ TCL David Klátik.

Krátky prológ po cyklochodníku v smere od železničného priecestia k otočke pri Kamennom mlyne a späť zvládol najrýchlejšie Martin Chren z Cyklistického klubu Olympik Trnava za 4 minúty a 30 stotín sekundy. Druhý skončil pomerne prekvapivo Ivan Kollár (Cyklisti Trnava) s časom 4:05,42 min, bronzovú priečku obsadil jeho tímový kolega Ivan Pašek, keď trať absolvoval za 4:06,23 min.

Foto: Kristína Kucharová / TCL

V kategórii B zvíťazil Tibot Nešťák (AB SEREĎ) za 4:11 min, kategóriu C ovládol Martin Babušík (Triatlon Team Trnava) v čase 4:14,46 min, v kategórii DZ vyhrala Andrea Filová (AB SEREĎ) za 5:22,42 min, na druhom mieste skončila osemročná Michaela Sobotová z Ratkoviec, ktorá časovku zvládla za 8:47,45 min.

Kompletné výsledky 1. kola nájdete TU.
Fotogalériu si môžete pozrieť v tomto linku.

Program Trnavskej cyklistickej ligy pokračuje 19. apríla okruhom v okolí Dlhej.

V rámci 23. ročníka absolvujú cyklisti celkom dvadsať pretekov, záverečné kolo je na programe 20. septembra.

Prihlásiť sa a súťažiť môže aj verejnosť.

Viac informácií sa dozviete na stránke www.trnavskacyklistickaliga.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2017 15:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.