reklama

Trnavská cyklistická liga pokračovala tretím kolom

Trnavská cyklistická liga pokračovala v poradí už tretím kolom. Na štart okruhu so štartom pri Dolnom Dubovom sa postavilo 50 pretekárov.

Už v prvom okruhu sa v kopcoch medzi Naháčom a Dechticami, aj prispením silného bočného vetra, pelotón rozdelil na dve takmer rovnaké časti. V druhom okruhu sa na rovnakom mieste vďaka Ivanovi Pašekovi a Michalovi Predajňovi, ktorí sa snažili o únik, roztrhali obe skupiny na malé časti.

V treťom okruhu sa Ivanovi Pašekovi podaril sólový únik a s náskokom 2:30 min vyhral kategóriu nad 40 rokov.

Fotografie Erika Hirnera:


V závere štvrtého okruhu unikol skúsený Daniel Klúčik (D3 Race Bratislava) spolu s Michalom Predajňom (Kaktus Bike Team Bratislava) a prvý menovaný zvíťazil v najsilnejšej kategórii – elite. V záverečnom špurte nasledujúcej desaťčlennej skupiny sa 50 metrov pred cieľom dostával do čela junior Ľuboš Malovec (Olympik Trnava). Mal však obrovskú smolu – spadla mu reťaz a od druhého triumfu v aktuálnom ročníku ho napokon delila jediná sekunda,“ informoval o priebehu pretekov riaditeľ súťaže Marián Hlbocký.

Poradie v 3. kole TCL 2012: 1. Janžo, 2. Pápež, 3. Malovec, 4. Sivák, 5. Pašek.

Celkové poradie: 1. Daniel Pápež (171 bodov), 2. Robert Bartko (161), 3. Miroslav Horňák (146).

Fotografie Michala Predajňu:

Ďalšie preteky sa uskutočnia v stredu 18. apríla so štartom v Kátlovciach.

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2012 22:48. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport, Trnavská cyklistická liga. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.