reklama

Slovenský pohár v cyklistike: na štart hlavných pretekov sa postavilo 350 pretekárov

Dvadsaťtri kilometrov dlhý okruh Suchá and Parnou – Košolná – Dlhá – Dolné Orešany – Horné Orešany – Suchá and Parnou bol v nedeľu 12. apríla dejiskom štartu tohtoročného seriálu pretekov cestných cyklistov v rámci Slovenského pohára.

Deň pred nedeľnými pretekmi s hromadným štartom otvorili sezónu Slovenského pohára 2015 časovkou.

Zvyšujúci sa záujem o tento šport dokumentuje účasť 211 pretekárov v kategóriách od žiakov, dievčat cez kadetov, juniorov až po mužov a ženy.

V hlavnej kategórii Elite muži zvíťazil Patrik Tibor (KEMO DUKLA Trenčín) pred svojimi oddielovými kolegami Matejom Jurčom (+18 sek.) a Marošom Kováčom (+26).

Z domácich pretekárov bol v časovke najrýchlejší Filip Žilka (CK Olympik Trnava), celkovo 27. so stratou 2 min 28 s, Tomáš Cepka z klubu Cyklisti Trnava skončil 29. so stratou 2:40 min na víťaza.

V kategórii mladších žiakov vybojoval prvenstvo pretekár CK Olympik Tomáš Opet, výborným výkonom sa prezentovala aj kadetka v drese Olympiku Hana Horváthová.

cykloSP-sucha-2
Už v prvom okruhu sa vytvoril únik, z ktorého vzišiel aj víťaz Mahďar z Trenčína

Na štarte nedeľných pretekov s hromadným štartom narátali organizátori z CK Olympik Trnava a Slovenského zväzu cyklistiky vo všetkých kategóriách až 350 pretekárov zo Slovenska, Rakúska, Maďarska, Poľska a Českej republiky. Muži mali pred sebou päť okruhov a 115 kilometrov.

Hneď v prvom okruhu odskočila z pelotónu silná šesťčlenná skupina s dvojicou jazdcov tímu KEMO Dukla Trenčín, ktorá si vytvorila už po 20 kilometroch asi dvojminútový náskok.

Pelotón nedokázal odstup čelnej skupiny znižovať, preto bolo zrejmé, že o prvenstvo zabojuje niekto z úniku.

Najviac síl mal na páske v centre Suchej nad Parnou Martin Mahďar, ktorý v záverečnom špurte zdolal svojho tímového kolegu z KEMO Dukla Trenčín Patrika Tybora. Obom namerali v cieli rovnaký čas 2:35:26 hod.

Tretiu priečku obsadil Maďar Gábor Feješ so stratou 1:49 min.

Početný takmer 60-členný hlavný balík špurtoval so stratou 6:41 min o jedenáste miesto.

Z domácich pretekárov skončil najvyššie Tomáš Cepka (Cyklisti Trnava) na 27. priečke. Do cieľa prišiel v hlavnej skupine.

Najrýchlejšia medzi kadetkami na 46 km bola Hana Horváthová (Olympik).

Pekné 7. miesto si vyjazdil medzi kadetmi na 69 km Martin Chren z Olympiku, odchovanec trnavského klub David Klátik obliekajúci farby Slávie ŠG Trenčín skončil medzi juniormi na 115 km trinásty.

Bronzová medaila sa ušla v kategórii mladších žiakov Tomášovi Opetovi z Olympiku.

Preteky Slovenského pohára v cestnej cyklistike sa jazdili v sobotu popoludní aj v nedeľu dooobeda za plnej premávky.

Preto, ako už býva zvykom, napriek solídnemu organizačnému zabezpečeniu kritických úsekov nebola núdza o niekoľko incidentov a konfliktov medzi pelotónom a vodičmi, ktorých maximálne zdržanie neprekročilo 1-2 minúty.

VIDEO – CYKLISTI TRNAVA (kamera Tomáš Cepka a Adam Peciar):

FOTOGALÉRIA Z PRETEKOV S HROMADNÝM ŠTARTOM:

cykloSP-sucha-1

cykloSP-sucha-3

cykloSP-sucha-4

cykloSP-sucha-5

cykloSP-sucha-6

cykloSP-sucha-7

cykloSP-sucha-8

cykloSP-sucha-9

cykloSP-sucha-10

cykloSP-sucha-11

cykloSP-sucha-12

cykloSP-sucha-13

cykloSP-sucha-14

cykloSP-sucha-15

cykloSP-sucha-16

Veľkú fotogalériu zachytenú objektívom Erika Hirnera z Cyklocentra Plus Trnava nájdete na tejto stránke.

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2015 16:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.