reklama

Slovenský pohár v cyklistike odštartuje cez víkend na cestách v okolí Suchej nad Parnou

Trnavské cesty budú počas najbližšieho víkendu dejiskom otváracích pretekov Slovenského pohára v cestnej cyklistike.

V Suchej nad Parnou odštartujú v sobotu 12. apríla časovku jednotlivcov, v nedeľu budú nasledovať preteky jednotlivcov s hromadným štartom.

Štart časovky je naplánovaný na 14. hodinu. V porovnaní s vlaňajškom organizátori trasu časovky zmenili. Povedie zo Suchej nad Parnou do Zvončína, späť do Suchej n/P, Horných Orešian a späť.

Pre mladších žiakov bude merať 5km, starší žiaci súťažia na 10km, kadeti na 15 km a juniori a muži na 25 km,“ priblížila mediálna zástupkyňa pretekov Katarína Ďurková.

cyklisti-peloton
Čelo pelotónu minuloročných pretekov SP na ceste medzi H. Orešanmi a Suchou n/P

V nedeľu 13. apríla o 10. hodine odštartujú v centre Suchej nad Parnou preteky s hromadným štartom.

Organizátori pripravili pre pretekárov okruh Suchá nad Parnou, Košolná, Dlhá, Dolné Orešany, Horné Orešany, Suchá nad Parnou s dĺžkou 23 km.

Jednotlivé kategórie pôjdu rôzny počet okruhov. Minuloročná priemerná rýchlosť víťazov v kategórii mužov dosiahla takmer 46 km/h,“ pripomenula Ďurková.

Očakávame účasť slovenskej cestnej cyklististickej špičky, niektorých víťazov slovenského pohára za minulý rok a tiež nádeje slovenského cyklistického dorastu,“ uviedol riaditeľ pretekov a zároveň tréner trnavského cyklistického klubu CK Olympik Trnava Bohuslav Kujovič.

Okrem slovenských cyklistov sú zapísané v štartovej listine aj juniorské výbery z Čiech a Maďarska.

Preteky s medzinárodným rozmerom sú úvodným podujatím Slovenského pohára v cestnej cyklistike v tomto roku. Paralelne s nimi prebieha v mládežníckych kategóriách aj 8. župná olympiáda Trnavského samosprávneho kraja.

Plagát:
Adobe Photoshop PDF

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2014 8:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.