reklama

Cyklistika: Cestná sezóna začína cez víkend pretekmi v Šúrovciach a v Suchej nad Parnou

Kým najmenší cyklisti už majú prvé kolá Detskej tour Petra Sagan za sebou, sezóna cestnej cyklistiky na Slovensku odštartuje najbližší víkend 8. – 9. apríla práve na cestách trnavského chotára pretekmi Slovenského pohára. Úvodná časovka tentokrát zmenila miesto a zo Suchej nad Parnou sa presúva do Šúroviec. V nedeľu na pretekárov čaká už tradičný suchovský okruh. Spoločný pohár pre mládež aj elite pretekárov sa teší veľkej obľube a už niekoľko rokov zaznamenáva rekordnú účasť v počte štartujúcich. Paralelne s nimi prebieha aj 11. župná olympiáda mládeže Trnavského samosprávneho kraja.

Už niekoľko rokov zaznamenávajú trnavskí organizátori obrovský záujem o preteky zo strany cyklistov. Ich počet vlani prekročil hranicu 400 ľudí, čo je na cestnú cyklistiku naozaj veľa.

Je to aj tým, že podujatie v Suchej nad Parnou patrí medzi tie preteky slovenského pohára, v ktorých juniori štartujú spolu s mužmi. Juniori si tak môžu aj na domácej pôde otestovať jazdu vo väčšom balíku, odpozerať zručnosti a taktiku od elitných pretekárov.

Na štarte nebudú chýbať cyklisti nášho kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica, ani dráhoví reprezentnanti Filip Taragel a Alžbeta Pavlendová, pre ktorých bude sobotná časovka posledným prípravným podujatím pred nedeľným odchodom do Honkongu na Majstrovstvá sveta na dráhe.


V nedeľu bude pelotón krúžiť na cestách v okolí Suchej nad Parnou

Prvou disciplínou dvojdňových pretekov je časovka jednotlivcov v sobotu 8. apríla.

„Od 12. hodiny v sobotu sa štartuje postupne od žiakov, kadetov, juniorov až po elitných cyklistov. Trať sme kvôli vysokej frekvencii áut presunuli zo Suchej nad Parnou do pokojnejších Šúroviec a zároveň sme štart posunuli na skoršiu hodinu,“ priblížil úvodnú disciplínu Slovenského pohára na ceste Bohuslav Kujovič, riaditeľ pretekov a tréner CK Olympik Trnava.

„V nedeľu od jedenástej hodiny čakajú cyklistov preteky s hromadným štartom. Počet 23 – kilometrových okruhov na trase Suchá nad Parnou, Košolná, Dlhá, Dolné Orešany, Horné Orešany a späť do Suchej je pre rôzne kategórie rozdielny. Kým mladší žiaci absolvujú okruh iba raz, muži a juniori ho pôjdu až päťkrát,“ dodal riaditeľ pretekov.

Predpokladaný dojazd elitnej kategórie do cieľovej roviny je o 14.00 hodine. Preteky sú určené pre cyklistov s licenciou.

Pelotón elitných cyklistov sa v Trnave objaví aj 10. a 11. júna 2017, kedy sa naše mesto stane cieľovou zastávkou medzinárodných pretekov Okolo Slovenska.

Najvýznamnejšie slovenské etapové podujatie zaradené do kategórie UCI 2.1 privedie do Trnavy 25 profesionálnych tímov z celého sveta.

Medzi cyklistami tak budeme môcť vidieť účastníkov Giro d’Italia, Tour de France i majstrovstiev sveta a Európy.

Katarína Ďurková
PR manažér SZC a CK Olympik Trnava


Finiš pretekov s hromadným štartom bude tradične v centre Suchej nad Parnou

Ulož ako PDF
Napísal 5. apríla 2017 7:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.