reklama

V Suchej nad Parnou úradovali cyklisti Dukly Trenčín – Trek

Počas uplynulého víkendu sa stala Suchá nad Parnou dejiskom úvodných dvoch pretekov Slovenského pohára v cestnej cyklistike. Podujatie organizovali trnavský CK Olympik a Slovenský zväz cyklistiky.

Na štarte napočítali v kategóriách od mladších žiakov až po mužov celkom 230 pretekárov.

V sobotu 13. apríla bola na programe časovka.

Na 25-kilometrovej trati triumfoval s prehľadom jazdec tímu Dukla Trenčín-Trek Maroš Kováč s časom 30:43 min. Na stupne víťazov sa postavili jeho kolegovia Patrik Tybor (31:16) a Mário Daško (31:45).

slpohar-sucha-2013
Víťazné gesto Mária Daška v cieli pretekov s hromadným štartom

Najlepším Trnavčanom v štartovom poli bol Ivan Pašek (33:35 min) z CK Masters Team, ktorý prišiel do cieľa medzi mužmi ako veterán na výbornom 11. mieste.

Ešte pred ním na 9. mieste skončil odchovanec usporiadajúceho CK Olympik, dnes už jazdiaci v profesionálnom tíme trenčianskej Dukly, Ľuboš Malovec (33:30 min).

Pekný výsledok dosiahol v kategórii starších žiakov Martin Chren z CK Olympik, keď dokončil na druhom mieste za víťazným Matúšom Štočekom z Cyklistického spolku Žilina. V nedeľných pretekoch s hromadným štartom klasifikovali Martina na ôsmej priečke.

Program Slovenského pohára pokračoval v nedeľu pretekmi s hromadným štartom. V elitnej kategórii odjazdil takmer 100-členný pelotón celkom šesť 23 kilometrov dlhých okruhov na trase Suchá – Košolná – Dlhá – Dolné Orešany – Horné Orešany – Suchá nad Parnou.

Už v prvom okruhu sa od hlavného poľa oddelila približne 12-členná skupina, ktorá postupne zvyšovala svoj náskok.

V polovici pretekov si skupina, v ktorej mali najpočetnejšie zastúpenie jazdci Dukly Trenčín, vypracovala už šesťminútový náskok od pelotónu.

Do záverečného okruhu 138 km dlhých pretekov už prichádzala osamotená dvojica Mário Daško – Maroš Kováč. Trenčania sa odtrhli od svojich kolegov z čelnej skupiny, ktorá sa po 95. kilometroch začala postupne trhať.

Cieľom pretekov s hromadným štartom priešiel ako prvý len 18-ročný Mário Daško v čase 3:05:57 hod., prenasledovaný Marošom Kováčom. So stratou 1:23 min skončil tretí Erik Baška. Stupne víťazov tak rovnako ako v sobotu obsadili profesionáli z tímu Dukla Trenčín-Trek.

Ľuboš Malovec predviedol aktívny výkon, držal sa neustále v čele pretekov a v cieli ho klasifikovali na 8. priečke so stratou 3:44 min na víťaza.

Nešťastne skončili nedeľné preteky pre jazdcov CK Masters Team Trnava Karola Lipovského a Ivana Pašeka.

Pašek sa v polovici pretekov zaplietol do pádu a po zranení nohy už v pretekoch nepokračoval. „Nemalo by to byť nič vážne. Noha od kolena síce bolí, ale na to, ako hrozne ten pád vyzeral, som dopadol dobre,“ konštatoval Ivan Pašek.

Veterán Karol Lipovský sa síce pádu vyhol, no za cenu vybočenia do priekopy, kde dostal defekt zadného kolesa. „Už nemalo zmysel pokračovať,“ uviedol.

Po defekte skončili preteky predčasne aj pre ďalšieho borca z tímu Masters Trnava Milana Kollára, Róbert Bartko sa zaplietol do pádu a preteky dokončil po limite.

Mladší a starší žiaci, kadeti, juniori aj muži štartovali za plnej premávky a asistencie jedného policajného vozidla.

Kompletné výsledky pretekov s hromadným štartom
Výsledky časovky

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2013 9:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.