reklama

Trnavské kolo Slovenského pohára v cyklokrose pre Gavendu z Dukly Trenčín

Deviate kolo Slovenského pohára v cyklokrose privítal v nedeľu 11. novembra 2012 športový areál trnavskej Slávie. Usporiadateľskú taktovku pretekov prevzal rovnako ako v 4. kole SP v Borovej domáci CK Olympik Trnava pod vedením Bohuša Kujoviča.

Na početný, viac ako päťdesiatčlenný cyklokrosársky pelotón čakalo v príjemnom počasí jedenásť rovinatých okruhov v dĺžke 2150 metrov.

Už v prvej štvrtine pretekov sa v čele vytvorila najsilnejšia skupinka zložená z piatich-šiestich jazdcov. Nechýbali v nej hlavní favoriti.


Viac ako polovicu pretekov jazdili v čele spoločne Gavenda, Haring a Barényi

Po piatich kolách už jazdili v čele s pohodlným odstupom od ďalších súperov už len traja pretekári: Banskobystričan Martin Haring, Milan Barényi z KCK Oslany a Trenčan Róbert Gavenda.

Z čelnej skupinky sa najaktívnejšie javil Haring. Niekoľkokrát sa pokúsil svojim súperom odskočiť, no neúspešne.

V poslednom okruhu zostalo najviac síl Gavendovi, ktorý prešiel cieľovou páskou s výrazným osemnásťsekundovým náskokom na Barényiho. Haring zaostal v cieli na tretej priečke o 29 sekúnd.

Z domácich pretekárov CK Olympik bol najrýchlejší Marek Michalec, ktorého klasifikovali na celkovo 9. mieste a vo svojej kategórii do 23 rokov si vyjazdil štvrtú priečku. Michalec v cieľovej rovinke úspešne odolal svojmu oddielovému kolegovi Ľubošovi Malovcovi, ktorý napokon obsadil desiatu pozíciu celkovo a piatu v kategórii do 23 rokov.

Výsledky 9. kola Slovenského pohára BCF v cyklokrose, Trnava 2012

MUŽI:
1. R. Gavenda (Dukla Trenčín Trek) 48:08 min, 2. M. Barényi (Trek KCK Oslany) 48:26, 3. M. Haring (CK Banská Bystrica) 48:37

MASTERS A:
1. I. Rehák (CK Dubnica) 52:26 min, 2. Z. Zeman (CK Dubnica) 52:34, 3. O. Glajza (FCT Pov. Bystrica) 52:38

MUŽI do 23 rokov:
1. T. Kubek (Ski Bike Sportmed BA) 49:43 min, 2. J. Chalás (Dukla Trenčín Trek) 50:18, 3. D. Hula (Sokol Topoľčany) 50:28

JUNIORI:
1. D. Zverko (SaVŠ Žiar n/Hronom) 49:42 min, 2. Š. Vozár (ŽP Šport Podrezová) 51:38, 3. S. Čanecký (ŽP Šport Podrezová) 51:50

ŽENY:
1. T. Medveďová (ŽP Šport Podrezová) 29:29 min, 2. J. Števková (CK Epic Dohňany) 30:09, 3. Z. Vojtášová (CK B. Bystrica) 30:59

FOTOGALÉRIA

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2012 18:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.