reklama

Premiérový Night Run Apimed v kaštieľskom parku sa vydaril. Na štart sa postavilo 236 bežcov

V sobotu 3. augusta 2019 o 21. hodine výstrelom zo štartovacej pištole odštartoval Peter Kudláč veľkolepý prvý ročník nočného behu v Dolnej Krupej.

Dlhý, až 236 – členný pelotón sa vydal na päťkilometrovú trať s tromi okruhmi do nasvieteného historického parku kaštieľa.

Pri skladbách od L.van Bethovena pred kaštieľom a ľudovej hudbe Picúchovci pri sekvoji si pretekári vychutnávali čaro a jedinečnú nočnú atmosféru parku v areáli kaštieľa v Dolnej Krupej.

„Môžem smelo skonštatovať, že Nigh Run Apimed sa zaradil medzi najkrajšie nočné behy na Slovensku. Potvrdili to aj mnohí zúčastnení bežci,“ poznamenal autor myšlienky Drahomír Horváth.

FOTO: Night Rund Apimed

Ako prvý prebehol cieľovou páskou Jozef Valášek (Brestovany) časom 16:52 min., druhý skončil Lukáš Dóka (AC Malacky) za 16:53 a tretí dobehol Matúš Lunter (3klub Šamorín) časom 17:23.

V kategórii ženy sa umiestnila na prvom mieste Jana Kleskeňová (AC Stavbár Nitra), ktorá absolvovala trasu za 19:44 min., druhá skončila Dagmar Vargová (AK Bojničky) časom 20:09 a tretia Michaela Pešková (AŠK Slávia Trnava) 20:42.

V kategórii juniorov zvíťazil Samuel Garažia (OŠK Dolná Krupá) 18:26, tesne pred Dušanom Junasom (Jaslovské Bohunice) 18:27 a na treťom mieste dobehol Samuel Hetteš (OŠK Dolná Krupá) časom 19:42.

V kategorii junioriek vyhrala Michaela Záhradná (Cífer) časom 30:41.

V kategórii domáci pretekár triumfoval výborným časom Richard Peško (OŠK Dolná Krupá) za 17:59.

Najrýchlejšou domácou pretekárkou sa stala Veronika Kubovičová (OŠK Dolná Krupá) časom 26:03.

„Za celý organizačný tím chcem poďakovať všetkým sponzorom, organizátorom a stovke dobrovoľníkov, bez ktorých by sa naše podujatie nedalo uskutočniť. Ďakujeme všetkým účastníkom a návštevníkom Night Run behu za účasť a tešíme sa na ďalší ročník,“ dodal Drahomír Horváth.

FOTO: Night Rund Apimed

Ulož ako PDF
Napísal 7. augusta 2019 8:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.