reklama

Blíži sa štvrtý ročník Night Run Apimed v krásnom prostredí kaštieľskeho parku v Dolnej Krupej

Historický park s kaštieľom v obci Dolná Krupá sa už po štvrtýkrát stanú dejiskom nočného behu Night Run Apimed. Viac ako 200 bežcov bude súťažiť na sedemkilometrovej trase v sobotu 5. augusta 2023.

Nočný behu odštartuje v sobotu a bežci majú na výber dve trasy – 7 km beh alebo 3,3 km trať pre fanúšikov nordic walkingu. Organizátorom podujatia je Bežecký klub Dolná Krupá, ktorý naplánoval trasu medzi historickými dominantami obce.

„Účastníci behu absolvujú už tradične dva okruhy kaštieľskym parkom s dĺžkou 7 km. Pobežia okolo kaštieľa z 18. storočia, cez areál Medolandie a rozárium, ponad Krupský potok, ďalej cez rozsiahly park, kde sa tiež nachádza chránený strom sekvojovca mamutieho a naspäť do cieľa,“ priblížil za organizátorov Drahomír Horváth.

FOTO: Night Run

Bežci budú rozdelení do 13 kategórií. Všetci zúčastnení športovci sa môžu tešiť na jedinečný bežecký zážitok, perfektnú atmosféru, krásnu pamätnú medailu, chutné občerstvenie a bohatú tombolu.

Trasa bude osvetlená solárnymi lampami a atmosféru bude dotvárať živá hudba a DJ.

Štart kategórie nordic walkingu s dĺžkou 3,3 km bude o 18:30 h. a pre bežcov sedemkilometrovej trate je štart naplánovaný na 21:00 h.

Tento ročník bude opäť venovaný jednému z Dolnokrupských siedmich divov, a to umelému kopcu, ktorý tu začiatkom 19. storočia poddaní vytvorili pre grófa Jozefa Brunsvika. „Každý účastník behu si so sebou odnesie medailu s vyobrazením tohto divu v obci Dolná Krupá,“ doplnil Drahomír Horváth.

V minulom ročníku štartovalo na nočnom behu viac ako 220 bežcov. Registrácia na sobotný beh prebieha cez oficiálnu stránku www.bezeckyklubdk.sk a štartovné je 25 €.

Pre účastníkov nordic walkingu je to 10 € pri platbe online a 15 € pri registrácii v deň behu.

Ulož ako PDF
Napísal 2. augusta 2023 19:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.