reklama

Jedinečný Night Run Apimed v kaštieľskom parku bude auguste. Druhý ročník prináša niekoľko noviniek

Po ročnej prestávke spôsobenej pandémiou sa v krásnom prostredí kaštieľskeho parku v Dolnej Krupej uskutoční v sobotu 7. augusta 2021 druhý ročník nočného behu. Trasa s nasvietenou trasou aj hlavnými dominantami parku a kaštieľa je v porovnaní s premiérou v roku 2019 dlhšia o dva kilometre, pribudol aj okruh pre fanúšikov nordic walkingu.

Ako nás informoval autor myšlienky Night Run Apimed Drahomír Horváth, 2. ročník podujatia bude v sobotu 7. augusta 2021 so štartom o 21. hodine. Úspešnú premiéru zažil nočný beh v Dolnej Krupej pred dvomi rokmi, na štart sa postavilo viac ako 230 bežcov.

Organizačný tím začal s prípravami akcie už vo februári a neustále sleduje aj aktuálnu pandemickú situáciu.

„Ako všetci usporiadatelia, aj my sa snažíme vylepšiť naše športové podujatie. Pripravili sme preto niekoľko zmien. V tomto ročníku sme trať predĺžili o Parkovú ulicu. Budú sa bežať dva okruhy s celkovou dĺžkou 7 km. Chceme tým docieliť väčšiu rôznorodosť trate a dlhší pôžitok z nočného behu. Budú nasvietené hlavné dominanty areálu nášho parku: kaštieľ, platany, sekvoja, mosty a samozrejme aj samotná trať. O hudobný zážitok pri behu sa postará naša miestna ľudová skupina Picúchovci, ktorá vám bude hrať pri sekvoji a pred kaštieľom. To všetko umocní neopakovateľný zážitok z tohto behu,“ uviedol Horváth.

Druhá novinka poteší fanúšikov severskej chôdze – nordic walkingu. Organizátori pre nich pripravili trať s dĺžkou 3,3 km.

Štart kategórie Nordic walking bude o 19.45 hodine.

Podľa vyjadrenia Drahomíra Horvátha na plynulosť a bezpečnosť akcie budú dohliadať dobrovoľné hasičské zbory z Dolnej a Hornej Krupej, policajti z Trstína, zdravotníci z Trnavy a približne 70 dobrovoľníkov.

„Každý pretekár si odnesie od nás štartovný balíček a pamätnú medailu. Po vyhlásení výsledkov prebehne žrebovanie tomboly, do ktorej budú zaradení všetci zúčastnení pretekári,“ dodal Horváth.

Všetky podrobné informácie, vrátane možností registrácie, nájdete na stránke www.nightrunapimed.sk.

Organizátori pevne veria, že účastníci podujatia si odnesú z Dolnej Krupej opäť tie najpríjemnejšie a nezabudnuteľné zážitky.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júla 2021 9:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.