reklama

Už onedlho zažije premiéru bežecké podujatie Night Run Apimed. Limit 300 pretekárov je spolovice naplnený

Už len necelé tri týždne zostávajú do štartu 1. ročník nočného behu v historickom parku v Dolnej Krupej. Účastnícky limit 300 pretekárov je už spolovice zaplnený športovcami z celého Slovenska.

Registrácia bežcov na 1. ročník Night Run Apimed stále prebieha na stránke www.nightrundolnakrupa.sk.

Bežecké preteky v unikátnom prostredí kaštieľskeho parku odštartuje 3. augusta 2019 o 21. hodine. Vytýčený okruh má dĺžku 5 kilometrov, cieľ bude na ihrisku.

„Na bežecký pelotón čaká 5 – kilometrová trasa, o jej nasvietenie sa postará 300 solárnych lámp. Ďalšie reflektory budú počas nočného podujatia osvetľovať najkrajšie časti a dominanty parku,“ priblížil autor myšlienky nočného behu v Dolnej Krupej Drahomír Horváth.


Nočný beh odštartuje 3. augusta 2019

FOTO: Michal Žák

Organizátori prezradili, že na pamätných účastníckych medailách budú postupne zobrazovať sedem divov Dolnej Krupej.

„Pre prvý ročník sme sa rozhodli zobraziť klasicistický kaštieľ z 18. storočia, ktorý sa nachádza uprostred našej obce,“ poznamenal D. Horváth.

V ďalších rokoch budú postupne medaily zobrazovať Park pri kaštieli, Kostol sv. Ondreja, Mauzóleum rodiny Chotekovcov, Kaštieľske divadlo, Ružová záhradu a jedinečný úmelý kopec v areáli parku.

„Naša obec sa taktiež môže pochváliť ľudovou kapelou Picúchovci pod vedením umeleckého vedúceho Ivana Heráka, ktorého nádherný zvuk cimbalu pri sekvoji a tóny sláčikových nástrojov budú spríjemnňovať atmosféru nočného behu,“ doplnil Horváth.

Trasa so štartom a cieľom na futbalovom ihrisku je vytýčená v areáli parku s tromi okruhmi. Night Run Apimed má okrem športovej stránky za cieľ ukázať krásy a potenciál Dolnej Krupej.

Organizátori veria, že sa im podarí vytvoriť športové podujatie, ktoré sa stane tradíciou a jeho účastníci sa do Dolnej Krupej opäť radi vrátia.

MAPA PRETEKOV – NIGHT RUN APIMED 2019


Obrázok sa po kliknutí zväčší

Ulož ako PDF
Napísal 16. júla 2019 13:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.