reklama

Nočný Night Run Apimed sa opäť podaril, okrem bežcov súťažili aj nadšenci nordic walkingu

V historickom parku kaštieľa v Dolnej Krupej sa uskutočnil 2. ročník športového podujatia NIGHT RUN APIMED. Okrem sedemkilometrovej bežeckej trasy vypísali organizátori po prvý raz aj vyše trojkilometrový okruh pre nadšencov nordic walkingu.

Ako prvé odštartovali o 19.45 hodine preteky v nordic walkingu, s dĺžkou trate 3,3 km. Na štart sa postavilo 26 pretekárov. Na dodržiavanie pravidiel dozeralo 10 rozhodcov, ktorí boli rozmiestnení po celej trase.

„Chceli sme týmto hneď v prvom ročníku konania tejto disciplíny nastaviť latku na profesionálnu úroveň, čo sa nám aj podľa slov pretekárov podarilo,“ skonštatoval autor myšlienky Night Run Apimed Drahomír Horváth.

Ako prvý prišiel do cieľa a absolútnym víťazom sa tak stal Jaroslav Veigl s časom 22:44 min, druhé miesto si vybojovala Petra Námešná (24:01) a tretie miesto získal Róbert Umrian (24:27).

Na štart hlavných bežeckých pretekov Night Run Apimed s dĺžkou 7 km sa postavilo 246 pretekárov.

Zápolenie otvoril výstrelom zo štartovacej pištole o 21.00 hodine hlavný sponzor podujatia Peter Kudláč, majiteľ spoločnosti APIMED.

„V druhom ročníku sme trať predĺžili o Parkovú ulicu, čo umožnilo bežcom možnosť lepšieho pôžitku z behu. Trať sme osvetlili 500 solárnymi lampami. Nasvietené boli hlavné dominanty areálu, teda kaštieľ a sekvoja,“ poznamenal D. Horváth.

Na trati čakala pretekárov pred kaštieľom ľudová skupina Vieska z Vištuka, na Parkovej ulici harmonikár Vladimír Divičič z Majcichova a pri sekvoji hrala cimbalová ľudová hudba FidliCanti z Horných Orešian. Na pretekárov počas behu dohliadalo vyše 70 dobrovoľníkov, dobrovoľní hasiči z Dolnej Krupej a Hornej Krupej, ako aj zdravotníci z Trnavy.

Najrýchlejšie zvládol prebehnúť trať Michal Puškár v čase 24:40 min, za ním skončil Martin Turček (25:15), bronzovú priečku obsadil domáci Matej Bohunický za 27:11 min.

V kategórii žien zvíťazila Nikola Vajglová časom 31:13 min pred Miroslavou Lehockou (32:12) a ako tretia dobehla Veronika Danišová (32:17).

Špeciálnu kategóriu domácich pretekárov z Dolnej Krupej ovládli Matej Bohunický a Zdenka Hettešová.

V cieli čakalo pre každého pretekára občerstvenie a pamätná medaila. Po vyhlásení výsledkov pripravili organizátori pre súťažiacich skvelú tombolu.

„Druhý ročník Night Run Apimed hodnotíme organizačne ako veľmi úspešný. Ďakujeme všetkým sponzorom, pretekárom a dobrovoľníkom za ich účasť a pomoc. Už teraz sa tešíme na ďalšie dejstvo o rok,“ dodal Drahomír Horváth.

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2021 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.