reklama

Na štart jarmočnej časovky na 6666 metrov sa postavilo 155 pretekárov, nechýbal ani primátor Butko

Pre dopravu uzavretá Malženická cesta privítala v sobotu 10. septembra 2011 organizovaných aj amatérskych cyklistov už po devätnásty raz na tradičnom jarmočnom podujatí Trnavských 6666 metrov. Súčasťou tohtoročnej časovky bolo aj 18. kolo Slovenského pohára Merida Road Cup.

19. ročník sa niesol v znamení príjemného letného počasia

Najrýchlejší čas v príjemnom letnom počasí, sprevádzanom len miernym južným vetrom, zajazdil člen trnavského tímu CK Masters Trnava Marián Valášek. Zvlnenú trať od letiska na Malženickej ceste po majer Mlynské a späť zvládol za 8:34,58 min a dosiahol tak vynikajúcu priemernú rýchlosť 46, 65 km/h.

V strede najrýchlejší muž dňa Marián Valášek

Celkovo sa na štart v oboch pretekoch postavilo spolu 155 pretekárov.

Organizátori privítali na štarte aj pirmátora mesta Trnava Vladimíra Butka či bývalého župana Petra Tomečka. Trnavský primátor ukázal, že ak sa chce, dá sa stihnúť takmer všetko. Zástupcovia radnice pozvali v rámci osláv 800. výročia prvej písomnej zmienky do Trnavy kolegov zo siedmich partnerských miest, z čoho vyplávali primátorovi viaceré oficiálne povinnosti.
„Povedal som si, že podporím túto výbornú akciu a snažil som sa prísť, hoc‘ aj na poslednú chvíľu. Som rád, že sa mi to napokon podarilo a mohol som si dnes zajazdiť,“ konštatoval V. Butko. Trrnavských 6666 metrov absolvoval vo veľmi slušnom čase 14:40 min s priemernou rýchlosťou 27,3 km/h.

Do cieľa sa blíži trnavský primátor Vladimír Butko

Preteky rodinného typu: na štarte sme zaznamenali bývalých profesionálov aj vyslovene rekreačných cyklistov. Aj v tom spočíva čaro jarmočnej časovky

„Najstarším účastníkom pretekov sa stal 81-ročný MUDr. Duša Čimo z Galanty. Bývalý lekár cyklistickej reprezentácie ČSSR sa prišiel rozlúčiť s cyklistickou kariérou. Žiaľ, celú trať sa mu v horúcom počasí prejsť nepodarilo. Najmladší štartujúci, Trnavčan Jakub Karell, narodený v roku 2008, zdolal necelých sedem kilometrov za 17 minút,“ vypichol ďalšie zaujímavosti z vydareného 19. ročníka Trnavských 6666 metrov riaditeľ podujatia Ing. Marián Hlbocký.

Preteky zorganizoval CK Trnava v spolupráci s mestom Trnava. Partnermi akcie boli Cyklocentrum na Rybníkovej ulici, Autocentrum RM JET a Enel – Slovenské elektrárne.

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY SI MÔŽETE STIAHNUŤ TU:
Preteky verejnosti
18. kolo SP Merida Road Cup

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2011 2:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.