reklama

Jarmočná časovka na 6666 metrov oslávi 30. narodeniny. Preteky na Malženickej ceste sú otvorené pre deti, dospelých aj seniorov

Jarmočná časovka Trnavských 6666 metrov oslávi v sobotu 16. septembra 2023 okrúhle tridsiate jubileum. Preteky určené nielen organizovaným pretekárom, ale aj širokej verejnosti všetkých vekových kategórií, sa budú aj v tomto roku konať na tradičnom mieste – Malženickej ceste.

Podujatie odštartuje v sobotu 16. septembra 2023 o 10. hodine pri letisku na Malženickej ceste.

Zasúťažiť si môže prísť každý. Preteky sa uskutočnia na uzatvorenej ceste s vylúčenou automobilovou dopravou.

Povinná je cyklistická prilba. Organizátori budú výsledky vyhodnocovať prostredníctvom elektronických čipov a časomiery, hodnotené budú kategórie podľa veku od žiakov po veteránov, v mužskej aj ženskej kategórii.

Kompletné informácie k registrácii nájdete na stránke https://trnavskacyklistickaliga.sk.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Jarmočná časovka je situovaná na mierne zvlnenej ceste v smere od administratívnej budovy pri letisku na obec Malženice. Na méte 3333 metrov je otočka naspäť do cieľa.
Športové podujatie spája tradične nielen pretekárov všetkých vekových kategórií, ale aj cyklistov s rôznymi ambíciami.

Na štart sa zapisujú aktívni pretekári, amatéri, cykloturisti, aj obyčajní “bicyklisti”, ktorých jedinou ambíciou bolo zúčastniť sa, vyskúšať si príjemnú jazdu na jednoduchej trase a len tak sa povoziť.

Preteky na 6666 metrov sa spomínajú v knihe Dejiny Trnavy prvý raz už počas dobytčieho jarmoku v septembri 1896. Víťazom sa vtedy stal Augustín Vrchovský časom 11:59,2 min.

V roku 1993 sa trnavskí nadšenci cestnej cyklistiky Štefan Horváth a Ladislav Duboš rozhodli nadviazať na históriu a zorganizovať cyklistické preteky – časovku jednotlivcov.

Tradícia pretrváva dodnes, jej aktuálnym organizátorom je OZ Cyklisti Trnava v spolupráci s mestom Trnava, TTSK a mnohými partnermi a sponzormi.

Ulož ako PDF
Napísal 8. septembra 2023 21:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.