reklama

Obľúbená časovka na 6666 metrov pre verejnosť aj registrovaných cyklistov bude v sobotu

Tradičné cyklistické meranie síl amatérov aj registrovaných pretekárov na Malženickej ceste počas trnavského jarmoku sa uskutoční v sobotu 12. septembra 2015 so štartom o 10. hodine.

Časovka Trnavských jarmočných 6666 metrov bude mať štart v tradičnom priestore pri letisku, rovnaká je aj trasa v smere na Malženice s otočkou v doline po 3333 metroch.

Organizátormi 23. ročníka podujatia sú OZ Cyklisti Trnava a Cyklocentrum PLUS v spolupráci s mestom Trnava.

Preteky sú známe tým, že sa ich môžu zúčastniť aj amatérski cyklisti bez rozdielu veku či pohlavia. Rovnako tomu bude aj v tomto roku. Do boja s časomierou sa môže zapojiť každý, kto má chuť si v sobotu zašportovať a súťažiť.

casovka-6666m-8
Na Malženickej ceste bude možné vidieť aj viacero časovkárskych špeciálov

Prezentácia účastníkov sa uskutoční v sobotu 12. septembra od 8.30 do 9.30 hodiny. Štart prvého pretekára je naplánovaný na desiatu hodinu.

Prihlasovanie je možé aj online cez internet prostredníctvom stránky my3.raceresult.com/44010/registration.

Kompletné technické informácie o pretekoch nájdete tu.

Účastnícky poplatok je 3 eurá. Deti a mládež do 15 rokov, ako aj dôchodcovia starší ako 65 rokov štartujú bezplatne.

Meranie dosiahnutých výsledkov je zabezpečené elektronickou časomierou, každý účastník dostane svoj vlastný čip, za ktorý zaplatí zálohu 5 eur.

Cyklisti štartujú v minútových intervaloch. Povinná je cyklistická prilba.

casovka-t
Ivan Pašek je držiteľom jedného z najrýchlejších časov histórie

Preteky na 6666 metrov sa spomínajú v knihe Dejiny Trnavy prvý raz už počas dobytčieho jarmoku v septembri 1896. Víťazom sa vtedy stal Augustín Vrchovský časom 11:59,2 min.

Aktuálny rekord na mierne zvlnenej trati drží Pavol Križan z trenčianskej Dukly, ktorý absolvoval časovku v roku 2009 za 8:21 min. a dosiahol tak priemernú rýchlosť tesne pod 48 km/h.

V roku 1993 sa trnavskí nadšenci cestnej cyklistiky Štefan Horváth a Ladislav Duboš rozhodli nadviazať na históriu a zorganizovať cyklistické preteky – časovku jednotlivcov. Jedenásť ročníkov novodobých pretekov organizovali pod hlavičkou VeloUnion Trnava. Od dvanásteho ročníka sa organizovania pretekov ujal Cyklistický klub Trnava.

Od roku 2014 neoficiálne, v tomto roku už so všetkým, čo k tomu patrí, sa chopili organizátorskej taktovky členovia OZ Cyklisti Trnava v spolupráci s Cyklocentrom PLUS.

Ulož ako PDF
Napísal 9. septembra 2015 9:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.