reklama

Budúca obytná zóna Pri Modranskej ceste je v posudzovacom procese, stavať tu majú takmer 250 rodinných domov a desiatky bytov

V roku 2023 by mala začať vznikať nová obytná zóna Pri Modranskej ceste. Takmer dvadsaťhektárové územie sa nachádza medzi Modranskou a Orešianskou cestou. V priamom susedstve tejto zóny zrejme už v tomto roku začnú stavebné práce na podobnom projekte obytnej zóny nazvanej Pri Orešianskej ceste.

Developer preložil projekt budúcej obytnej zóny Pri Modranskej ceste v rámci posudzovacieho a schvaľovacieho procesu orgánom a inštitúciám v polovici februára 2022.

Územie s rozlohou 19,8 hektára je v súčasnosti využívané na poľnohopodársku činnosť. V ďalších rokoch tu má vzniknúť obytná zóna v rozsahu približne do 250 rodinných domov a 40 bytov v nízkopodlažných bytových domoch.


Vyznačenie budúcej obytnej zóny na mape

Zdroj: Developer

V rámci novej obytnej zóny developer vybuduje aj okružnú križovatku, časť budúceho obchvatu mesta Trnava v dĺžke niekoľkých stoviek metrov, zastávku MAD či časť cyklotrasy vo vymedzenom úseku Modranskej cesty.

Súčasťou zóny budú aj priestory občianskej vybavenosti, obchodu či služieb.

Zóny Pri Modranskej ceste, ako ja susediaci zámer Pri Orešianskej ceste sú v súlade s platným Územným plánom mesta Trnava. Budovanie zóny je naplánované po etapách v rokoch 2023 až 2030.

Pri Orešianskej ceste

V prípravách je aj zámer vybudovania obytnej zóny Pri Orešianskej ceste. Tu by malo postupne pribudnúť 225 rodinných domov, päť bytových domov s asi 120 bytmi, ale aj materská škola s predpokladanou kapacitou do 80 detí.

Aj developer tejto zóny vybuduje náležitú časť budúceho obchvatu mesta, v dĺžke približne 200 metrov.

Dopravné napojenie bude riešené v dvoch bodoch z Orešianskej cesty, zóna bude dopravne prepojená s vedľajšou zónou Pri Modranskej ceste.

Dopyt po bytoch, domoch a stavebných pozemkoch v Trnave podľa realitných maklérov výrazne prevyšuje ponuku. To je jedným z hlavných dôvodov nesmierne vysokých cien nehnuteľností.

Ceny stavebných pozemkov pre rodinné domy dosahujú na začiatku roka 2022 v Trnave astronomické čiastky, dosahujúce aj 400 eur za meter štvorcový.


Návrh obytnej zóny Pri Modranskej ceste vyznačený prerušovanou modrou čiarou, hore susedná zóna Pri Orešianskej ceste

Zdroj: Developer

Ulož ako PDF
Napísal 21. februára 2022 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.