reklama

V obytnej zóne Pri Orešianskej ceste plánujú postaviť vyše 200 rodinných domov a asi stovku bytov

Verejnosť sa môže od 31. júla do 29. augusta 2019 zoznámiť s návrhom zadania územného plánu Obytnej zóny Pri Orešianskej ceste.

Návrh územného plánu zóny je vyvesený na úradnej tabuli pred Mestským úradom v Trnave, zverejnený je aj na webovom sídle mesta Trnava (link).

Záujemcovia sa s návrhom môžu zoznámiť aj osobne na odbore územného rozvoja a koncepcií v úradných hodinách.

Stanoviská verejnosti – občanom, fyzických aj právnických osôb je potrebné oznámiť na mestskom úrade do 29. augusta 2019.


Návrh obytnej zóny (pre zväčšenie kliknite na obrázok)

ZDROJ: Mesto Trnava

Obytná zóna Pri Orešianskej ceste sa nachádza v dotyku cesty v smere von z mesta na Suchá nad Parnou po ľavej strane, oproti areálom, v ktorých sídlia viaceré firmy.

Územný plán mesta Trnava stanovuje pre toto územie povinnosť obstarať územný plán zóny.

Obstarávateľom tejto územnoplánovacej dokumentácie je mesto Trnava. zadanie pre jej spracovanie po jeho verejnom prerokovaní v zmysle Stavebného zákona schvaľuje Mestské zastupiteľstvo v Trnave.

„Územný plán zóny Pri Orešianskej ceste bude definovať komplexné regulatívy a podmienky výstavby dôležitej rozvojovej lokality mesta Trnava v zonálnej podrobnosti tak, aby poskytol mestu Trnava dostatočný komplexný nástroj pre zabezpečenie riadenia tvorby kvalitného obytného prostredia,“ konštatuje sa v textovej časti návrhu.

Pre vypracovanie návrhu boli využité podklady ako napríklad Územný plán mesta Trnava, urbanistická štúdia vypracovaná investorom, závery z verejného prerokovania zadania územného plánu zóny či stanoviská a požiadavky dotknutých orgánov a organizácií.

Obytná zóna Pri Orešianskej ceste sa má rozprestierať na ploche 15,5 hektára, rozsah riešeného územia predstavuje plochu s výmerou 19,8 hektára.

V zóne majú vzniknúť rodinné domy, rodinné domy mestských foriem, bytové domy, počíta sa s vybavenosťou pre jej obyvateľov, plochami zelene, športoviskami či materskou školou. Pozdĺž železnice a Orešianskej cesty vysadia malé parkové plochy.

Súčasťou zadania je aj zapracovanie časti cestného budúceho obchvatu II/504. Časť obchvatu má vybudovať samotný investor.

V obytnej zóne Pri Orešianskej ceste môže vzniknúť 220 rodinných domov a 100 bytov v bytových domoch.

Predpokladaný počet obyvateľov je do 800 ľudí.

Ulož ako PDF
Napísal 31. júla 2019 13:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.