reklama

Podnikateľský areál na Trstínskej aj benzínku na Špačinskej čaká verejné prerokovanie

Vo štvrtok 8. augusta o 10. hodine sa uskutoční v konferenčnej sále mestského zastupiteľstva na trnavskej radnici verejné prerokovanie návrhov na zmenu Územného plánu mesta Trnava.

Podnikateľský areál na Trstínskej ceste

V prvom prípade ide o zmenu územného plánu v lokalite Trstínskej ulice na okraji Trnavy za križovaním severného obchvatu a Trstínskej cesty v smere na Boleráz.

O zmenu žiada súkromný subjekt v snahe o preklasifikovanie ornej pôdy na budúce možné využitie pre podnikateľské účely.

zmena-upn-trstinska-1
zmena-upn-trstinska
Dotknuté pozemky na Trstínskej

K perspektívnemu záberu pôdy vydal súhlasné stanovisko Krajský pozemkový úrad v Trnave už v auguste 2010 s podmienkou, že projekt bude možné realizovať až po ukončení výstavby obchvatu, keďže realizáciou severného obchvatu mesta Trnava vznikne medzi cestou I/51 a jestvujúcou železničnou traťou časť pozemkov nevhodných na obhospodarovanie poľnohospodárskymi mechanizmami.

Pozemky ležia v ochrannom pásme cesty I. triedy a železničnej trate. Severný obchvat bol odovzdaný do užívania v júli 2012. Súhlas s povolením spracovania zmeny vyjadrili mestskí poslanci vo februári tohto roka.

Vlastník pozemkov s rozlohou 1,2 hektáre plánuje v lokalite realizovať komerčno-podnikateľskú zónu pre obchod, nevýrobné služby a nezávadné výrobné služby.

Čerpacia stanica Špačinská

O zmenu územného plánu sa usiluje aj investor čerpacej stanice na Špačinskej ulici pri severnom obchvate.

Na pozemkoch, ktoré sú v územnom pláne uvádzané ako parkové plochy, plánuje spoločnosť TIR Petroleum postaviť menšiu čerpaciu stanicu pre osobné a malé úžitkové automobily. Na časti pozemkov dnes stojí zberný dvor.

spacinska
zmena-upn-tir
Čerpaciu stanicu plánujú postaviť na okraji Špačinskej pri obchvate

Podmienkou pre umiestnenie čerpacej stanice v priestore s rozlohou 600 metrov štvorcových, z čoho samotná čerpacia stanica zaberie približne 220 metrov štvorcových, je zmena územného plánu a prekvalifikovanie pozemkov na plochy umožňujúce podnikateľskú činnosť.

Mestskí poslanci povolili spracovanie zmeny v územnom pláne pre tento zámer na júnovej schôdzi.

Komplexné výkresy a výkresy regulatívov návrhu zmeny ÚPN mesta Trnava (Aktualizovaného znenia rok 2009) sú vystavené vo vývesnej skrinke pred Mestským úradom v Trnave na Trhovej č. 3 a celé zmeny zverejnené na internetovej stránke mesta Trnava – www.trnava.sk/sk/clanok/zmeny-uzemneho-planu-2013.

S kompletnou dokumentáciou sa môžete od 15. júla do 13. augusta v úradných hodinách oboznámiť na Mestskom úrade v Trnave, odbore územného rozvoja a koncepcií, číslo dverí 249, tel.: 033/3236 249.

Stanoviská k návrhom je možné uplatniť do 13. augusta 2013 alebo na verejnom prerokovaní 8. augusta na trnavskej radnici.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júla 2013 9:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Podnikateľský areál na Trstínskej aj benzínku na Špačinskej čaká verejné prerokovanie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.