reklama

Výstavbu chatiek pri splave poslanci zamietli, priemyselný areál na Trstínskej má zelenú

Trnavskí poslanci na dnešnom rokovaní mestského zastupiteľstva na návrh mestskej rady zamietli požiadavku vlastníkov pozemkov neďaleko splavu v Kamennom mlyne o povolenie spracovania zmeny územného plánu v prospech výstavby rekreačných chatiek.

Žiadatelia plánujú na pozemkoch postaviť rekreačné chaty so zastavanou plochou do 50 metrov štvorcových. Svoju žiadosť zdôvodňovali tým, že chatky budú pokračovaním výstavby v lokalite IBV Za traťou IV.

K zmene územného plánu sa negatívne postavil aj odbor územného rozvoja a koncepcií v obave, že chatky sa môžu stať nie objektami na rekreáciu, ale na trvalé bývanie s nárokmi na siete, prístupové komunikácie a nárokmi na ich údržbu.

zmena-upn-splav-1
zmena-upn-splav
Vlastníci chcú stavať rekreačné chatky pri cestu ku splavu

Odbor tiež poukázal na skutočnosť, že parcely sa nachádzajú v ochrannom pásme židovského cintorína, ktoré je potrebné rešpektovať a kde je v zmysle novelizácie zákona o pohrebníctve, platnej od roku 2010, ochranné pásmo pohrebiska 50 m od hranice pozemku pohrebiska. V ochrannom pásme sa nesmú povoľovať a ani umiestňovať objekty okrem budov, ktoré poskytujú služby súvisiace s pohrebníctvom.

Odmietavé stanovisko k žiadosti šiestich vlastníkov pozemkov pri ceste ku splavu zaujala aj stavebná komisia MZ.

V ďalšom bode mestské zastupiteľstvo súhlasilo so spracovaním zmeny územného plánu na Trstínskej ulici.

Vlastník pozemkov s rozlohou 1,2 hektáre umiestnených za križovaním severného obchvatu a Trstínskej cesty v smere na Boleráz žiada o preklasifikovanie ornej pôdy na budúce možné využitie pre podnikateľské účely.

zmena-upn-trstinska-1
zmena-upn-trstinska
Dotknuté pozemky na Trstínskej

K perspektívnemu záberu pôdy vydal súhlasné stanovisko Krajský pozemkový úrad v Trnave už v auguste 2010 s podmienkou, že projekt bude možné realizovať až po ukončení výstavby obchvatu, keďže realizáciou severného obchvatu mesta Trnava vznikne medzi cestou I/51 a jestvujúcou železničnou traťou časť pozemkov nevhodných na obhospodarovanie poľnohospodárskymi mechanizmami.

Pozemky ležia v ochrannom pásme cesty I. triedy a železničnej trate. Severný obchvat bol odovzdaný do užívania v júli 2012.

Súhlasné stanovisko vydala aj Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok mestského zastupiteľstva (MZ).

Ulož ako PDF
Napísal 19. februára 2013 14:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Výstavbu chatiek pri splave poslanci zamietli, priemyselný areál na Trstínskej má zelenú”

 1. 1
  jožo says:

  “…keďže realizáciou severného obchvatu mesta Trnava vznikne medzi cestou I/51 a jestvujúcou železničnou traťou časť pozemkov nevhodných na obhospodarovanie poľnohospodárskymi mechanizmami.”

  By ma zaujímalo, prečo ten pozemok nie je vhodný?
  Doteraz bol? (aj keď tam nebol obchvat, bol pozemok obklopený z troch strán)
  Keď postavia ten PP, tak už bude vedľa neho vhodný pozemok na obhospodarovanie?

  Lebo peniaze :(

  Vec ktorá my vadí je, že človek sa tam určíte “inak” ako autom nedostane.
  Ta istá situácia je ešte pred napojením obchvatu na cestu I. triedy.
  Do prevádzok Huskvarna, stanica PHM, Renault… nevedie žiadny chodník (ani cyklo) a nie je tam ani verejne osvetlenie – veci ktoré by sa zišli a pokračovali by až za obchvat do nového PP a prípadných ďalších prevádzok ktoré časom iste pribudnú.
  Ešte ma napadá: ako by riešili križovanie chodníka a obchvatu?
  Nemysli sa ani na prípadnú nutnosť v budúcnosti rozšíriť tamojšiu komunikáciu na viac prúdovú.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.