reklama

Vlastníci pôdy pri splave v Kamennom mlyne a na Trstínskej žiadajú o zmenu územného plánu

Poslanci mestského zastupiteľstva sa budú v utorok 19. februára zaoberať žiadosťami majiteľov pozemkov o povolenie spracovania zmeny územného plánu na Trstínskej ulici a pri ceste ku splavu v Kamennom mlyne.

Oba návrhy na zmenu územného plánu sú predkladané na základe žiadostí súkromných subjektov adresovaných na mesto v snahe o zmenu na pozemkoch v ich vlastníctve.

Vlastník pozemkov s rozlohou 1,2 hektáre umiestnených za križovaním severného obchvatu a Trstínskej cesty v smere na Boleráz žiada o preklasifikovanie ornej pôdy na budúce možné využitie pre podnikateľské účely.

zmena-upn-trstinska-1
zmena-upn-trstinska
Dotknuté pozemky na Trstínskej

K perspektívnemu záberu pôdy vydal súhlasné stanovisko Krajský pozemkový úrad v Trnave už v auguste 2010 s podmienkou, že projekt bude možné realizovať až po ukončení výstavby obchvatu, keďže realizáciou severného obchvatu mesta Trnava vznikne medzi cestou I/51 a jestvujúcou železničnou traťou časť pozemkov nevhodných na obhospodarovanie poľnohospodárskymi mechanizmami.

Pozemky ležia v ochrannom pásme cesty I. triedy a železničnej trate. Severný obchvat bol odovzdaný do užívania v júli 2012.

Odbor územného rozvoja a koncepcií mestského úradu odporúča žiadosť vlastníka pozemkov o povolenie spracovanie zmeny územného plánu schváliť.

Súhlasné stanovisko vydala aj Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok mestského zastupiteľstva (MZ).

O zmenu územného plánu požiadali aj majitelia šiestich pozemkov ležiacich pri ceste k splavu v pokračovaní lokality Za traťou IV.

Terajší ÚPN v tejto lokalite uvažuje so záhradkárskou osadou.

zmena-upn-splav-1
zmena-upn-splav
Vlastníci chcú stavať rekreačné chatky pri cestu ku splavu

Žiadatelia plánujú na pozemkoch postaviť rekreačné chaty so zastavanou plochou do 50 metrov štvorcových. Svoju žiadosť zdôvodňujú tým, že chatky budú pokračovaním výstavby v lokalite IBV Za traťou IV.

V prípade výstavby väčších záhradných objektov je obava, že tieto objekty sa stanú nie objektami na rekreáciu, ale na trvalé bývanie s nárokmi na siete, prístupové komunikácie a nárokmi na ich údržbu. Zároveň je potrebné upozorniť, že uvedené parcely, na ktorých sa uvažuje s výstavbou objektov do 50 m2 sa nachádzajú v ochrannom pásme židovského cintorína, ktoré je potrebné rešpektovať a kde je v zmysle zákona o pohrebníctve ochranné pásmo pohrebiska 50 m od hranice pozemku pohrebiska. V ochrannom pásme sa nesmú povoľovať a ani umiestňovať objekty okrem budov, ktoré poskytujú služby súvisiace s pohrebníctvom,” uvádza sa v stanovisku odboru územného rozvoja a koncepcií, ktorý na základe týchto skutočnosti neodporúča schváliť návrh zmeny územného plánu.

Odmietavé stanovisko k žiadosti šiestich vlastníkov pozemkov pri ceste ku splavu zaujala aj stavebná komisia MZ.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2013 9:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Vlastníci pôdy pri splave v Kamennom mlyne a na Trstínskej žiadajú o zmenu územného plánu”

 1. 1
  zgeroTT says:

  to je co za nezmysel s tym cintorinom? ved to je zdevastovana neudrziavana zrucanina…

 2. 2
  Andrej says:

  aj budova ktora stala tam kde je ROHcko bola urcite neudrziavana zrucanina a preto sudruhovia vymysleli ze tam bude krasna betonovaa udrziavana novostavba, na ktoru je kazdy trnavcan patricne hrdy

 3. 3
  Ferko says:

  ani ja som nevedel o tom ze tam je nejaky cintorin, a to som tam chodieval od malicka

 4. 4
  Tomi says:

  ten cintorin tam je, to je fakt a ked pojdes po ceste k splavu, tak po lavej strane je vidno aj pomniky pochovanych. Napad stavat pri cintorine mi pripada dost morbidny.

 5. 5
  brano says:

  Páči sa mi zdravý úsudok odboru územného rozvoja k tým “chatkám”.

 6. 6
  marek says:

  Zaujimalo by ma kto a kedy kupil tu ornu podu pri obchvate…co sa tyka cintorina , zaujimalo by ma v kolkych percentach cintorinov sa to ochranne 50m pasmo dodrzuje…Na dedine asi nikde a T.Vansovej tiez…vid nova bytovka Albert…takze dvojaky meter?

 7. 7
  Tomi says:

  Ked niekto na dedine porusuje ochranne pasmo cintorina, alebo v minulosti porusili ochranne pasmo pri cintorine T. Vansovej, neznamena to, ze musime byt taki isty a urobit tu istu morbidnu hlupost.

  • 7.1
   marek says:

   Suhlasim ze by sa tam nemalo stavat.Je to oddychova lokalita.Pojdem sa tam v lete pozriet . Nevedel som ze je tam cintorin. Dva uvedene priklady z clanku vsak smrdia.Jeden priamo ked sa zrejme par rokov od kupy pozemkov orna poda meni na stavebne parcely a v pripade cintorina na dvojaky meter pri posudzovani novej vystavby.Alebo sa mylim?

  • 7.2
   naex says:

   neviem prečo by to malo byť morbídne – pri cintorínoch sa stavalo, stavia sa a bude sa stavať – a aj na splave – stačí ak pozemky získa ten správny majiteľ

 8. 8
  jurij says:

  Rekreacna oblast jak hovado

  – z jednej strane obchvat, z druhej hlavny tah na Senicu a z tretej zeleznicna trat.

  Gratulujem

 9. 9
  ozzik says:

  neplet jedno cez druhe, na trstinskej chcu podnikat

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.