reklama

Verejnosť sa môže vyjadriť k návrhu zmeny územného plánu pri Kamennom mlyne

Do 9. novembra 2012 sa môže verejnosť zoznámiť s návrhom na zmenu územného plánu (ÚPN) v lokalite Za traťou v ochrannom pásme vodného zdroja pri Kamennom mlyne.

Povolenie spracovania zmien odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo na septembrovom zasadnutí na základe žiadosti vlastníkov pozemkov.

V prípade schválenia zmeny ÚPN môže investor v danej lokalite postaviť približne 28 rodinných domov. Výstavbu bude možné realizovať iba po splnení podmienok záväzne stanovených orgánom štátnej vodnej správy v územnom konaní a stavebnom konaní.


Navrhované územie sa nachádza na konci Kamennej cesty pred záchytným parkoviskom v Kamennom mlyne

Investori plánujú lokalitu, ktorá je v aktuálne platnom územnom pláne špecifikovaná v pásme hygienickej ochrany vodného zdroja ako územie pre plochy parkov a mimo ochranného pásma určená na verejné parkové plochy a nízkopodlažnú zástavbu rodinných domov, zadefinovať v územnom pláne nasledovne:

Predmet zmeny je vyčlenenie plôch vymedzených v Zmene H/2012 ÚPN mesta Trnava masledovne:
– na plochách mimo pásma hygienickej ochrany vodného zdroja 2.stupňa – vnútorného – ako plochy obytného územia – nízkopodlažná zástavba (rodinné domy)
– na vymedzených plochách v pásme hygienickej ochrany vodného zdroja 2.stupňa – vnútornom – vo vzdialenosti väčšej ako 50 m od studne HLT-1, ako plochy obytného územia – nízkopodlažná zástavba (rodinné domy)
– na vymedzených plochách v pásme hygienickej ochrany vodného zdroja 2.stupňa – vnútornom – vo vzdialenosti menšej ako 50 m od studne HLT-1, ako plochy verejných parkov a malé parkové plochy

Funkčné využitie územia a režim jeho ochrany vo vymedzenom pásme hygienickej ochrany vodného zdroja 1. stupňa ostáva v návrhu bez zmeny.

Súčasťou návrhu na zmeny v územnom pláne sú aj ďalšie regulatívy, ako napríklad povinnosť odvádzania dažďových vôd zo striech a spevnených priestorov do verejnej kanalizácie, neumožnenie budovania vlastných vodných zdrojov – vŕtaním studní pre odber úžitkovej vody, zákaz chovu domácich zvierat a hydiny a výsadba okrasnej zelene takého typu, ktorý si nevyžiada výrazné prihnojovanie.

S kompletným návrhom sa môže verejnosť zoznámiť v úradných hodinách na odbore územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave, materiál je tiež prístupný na internetovej stránke mesta Trnava.

Verejnoprávne prerokovanie návrhu ÚPN mesta Trnava sa uskutoční vo štvrtok 8. novembra 2012 o 10. hodine v zasadačke Mestského zastupiteľstva vo dvore Radnice na Hlavnej ulici č. 1.

V zmysle zákona je potrebné stanoviská oznámiť do 30 dní od oznámenia, teda najneskôr do 9. novembra alebo uplatniť ich na verejnom prerokovaní.

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2012 14:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “Verejnosť sa môže vyjadriť k návrhu zmeny územného plánu pri Kamennom mlyne”

 1. 1
  pesan says:

  By som tam nebýval. Snáď len zadarmo. Býva to často zamorené komármi.

 2. 2
  Jozef says:

  Absolutne s tym nesuhlasim! Je to uplne chore stavat v OCHRANNOM pasme vodneho zdroja a este aj v Kamennom mlyne pri “chranenych” rybnikoch. Kto sa na tom zas nabali?

  • 2.1
   nonee says:

   Ked tam postavia mesitu alebo kostol tak cirkev. Ved v tomto okoli v novych rodinnych domoch byva vela bohabojnych ludi.Vieru v lepsi zajtrajsok treba posilovat.

 3. 3
  Mihoč says:

  O určovaní stupňov ochrany sa dočítate tu : http://faolex.fao.org/docs/html/slo79637.html
  …ale vyplýva z toho, že 2.stupeň ochrany sa určuje, ak prvý stupeň nepostačuje, čiže fakt, že tu ten druhý stupeň máme, musí mať svoje opodstatnenie.

 4. 4
  sander says:

  To bude ďalšie satelitné sídlisko. S regulatívami chránenej oblasti vhodné akurát na prespávanie telebrít. To si môžu zasexovať aj v hoteli vedľa.

  Regulatívy predurčujú plochu pre voľnočasové aktivity. No miestny poznajú len fotbal. Bejzbolisti nemajú hraciu plochu,Spartak má starý štadión, dílerom drog chýba iná diskotéka, mennej solídnym autocamp, ….

 5. 5
  Feri says:

  Pan primator a spol. co hovorite na to, ze peticiu aj proti tejto vystavbe podpisalo uz takmer tisic obcanov tu: http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=681335
  Veselo ich ignorujete?? Aj napriek tomu to odsuhlasite a podpisete? Neni to nahodou arogancia moci?

 6. 6
  havel says:

  17.11.2012 vo všetkých mestách SR o 15.00 hod
  Berieme si spať svoju krajinu !!
  Berieme si spať svoje mesto !!

  pozri: http://www.1711.sk
  Zbohom Butko !

 7. 7
  hektor says:

  Ja som myslel, ze verejnost sa uz vyjadrila …

 8. 8
  Anna says:

  V Trnave zijem uz od narodenia, ale az teraz v dospelosti si zacinam uvedomovat, ako sa my Trnavcania, pan primator a pani poslanci staraju, respektive nestaraju o kvalitu nasho zivota. Ved sa len spolu so mnou zamyslite nad tym, co sa v Trnave za poslednych 10 rokov vybudovalo: nakupne centra a hypermarkety, cerpacie stanice, hotely v centre mesta, platene parkoviska, nejake tie vyrobne zavody, ktore sa v pripade krizy zbalia z jedneho dna na druhy a odidu smerom na vychod, klasicky sa opravili nejake tie kostoly… no na to, ze v Trnave zije tolko krestanov a aj sam nas primator je aktivny veriaci, tak sa myslim zabuda na staru mudrost, ze ” Nielen z chleba je clovek zivy”! Takze ako sa strarame o kulturny a spolocensky zivot v nasom meste? Tak, ze pre 66 tisic ludi zostalo v sportovom centre Slavia dostupne len 1 futbalove ihrisko verejnosti bez poplatku? Tak, ze centrum mesta doslova zyva prazdnotou pocas vikendov? Tak, ze jedinym kulturnym “highlitom” roka sa stal Trnavsky jarmok? Tak, ze teraz ideme znicit este aj ten posedny kusok prirody v Trnave? Keby pani poslanci aj pan primator zili viacej so svojimi obcanmi, ktori si ich zvolili, tak by zistili, ze za slnecneho pocasia kapacitne nestaci ani sucasna verzia Kamenneho mlyna, nakolko je toto jedine miesto kam sa oddychu chtivi Trnavcania idu radi zrekreovat. Naozaj je na zamyslenie zaujmy ktorych Trnavcanov teraz zastupuju pani poslanci. No urcite to nie su ti obyvatelia, ktori by prijali viac kultury, spolocenskeho zivota, verejnych sportovisk, detskych ihrisk. A ani ti, ktori by namiesto vystavby “luxusnych” obytnych stvrti prijali vystavbu cenovo dostupnych mestskych najomnych bytov. Myslim, ze je tu cas a priestor na zamyslenie sa nas vsetkych Trnavcanov v buducich volbach. Asi by sme sa mali viac zaujimat o to, kto ziska nase hlasy a bude rozhodovat o nasom zivote v Trnave.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.