reklama

Verejnosť sa môže vyjadriť k návrhu zmeny územného plánu pri Kamennom mlyne

Do 9. novembra 2012 sa môže verejnosť zoznámiť s návrhom na zmenu územného plánu (ÚPN) v lokalite Za traťou v ochrannom pásme vodného zdroja pri Kamennom mlyne.

Povolenie spracovania zmien odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo na septembrovom zasadnutí na základe žiadosti vlastníkov pozemkov.

V prípade schválenia zmeny ÚPN môže investor v danej lokalite postaviť približne 28 rodinných domov. Výstavbu bude možné realizovať iba po splnení podmienok záväzne stanovených orgánom štátnej vodnej správy v územnom konaní a stavebnom konaní.


Navrhované územie sa nachádza na konci Kamennej cesty pred záchytným parkoviskom v Kamennom mlyne

Investori plánujú lokalitu, ktorá je v aktuálne platnom územnom pláne špecifikovaná v pásme hygienickej ochrany vodného zdroja ako územie pre plochy parkov a mimo ochranného pásma určená na verejné parkové plochy a nízkopodlažnú zástavbu rodinných domov, zadefinovať v územnom pláne nasledovne:

Predmet zmeny je vyčlenenie plôch vymedzených v Zmene H/2012 ÚPN mesta Trnava masledovne:
– na plochách mimo pásma hygienickej ochrany vodného zdroja 2.stupňa – vnútorného – ako plochy obytného územia – nízkopodlažná zástavba (rodinné domy)
– na vymedzených plochách v pásme hygienickej ochrany vodného zdroja 2.stupňa – vnútornom – vo vzdialenosti väčšej ako 50 m od studne HLT-1, ako plochy obytného územia – nízkopodlažná zástavba (rodinné domy)
– na vymedzených plochách v pásme hygienickej ochrany vodného zdroja 2.stupňa – vnútornom – vo vzdialenosti menšej ako 50 m od studne HLT-1, ako plochy verejných parkov a malé parkové plochy

Funkčné využitie územia a režim jeho ochrany vo vymedzenom pásme hygienickej ochrany vodného zdroja 1. stupňa ostáva v návrhu bez zmeny.

Súčasťou návrhu na zmeny v územnom pláne sú aj ďalšie regulatívy, ako napríklad povinnosť odvádzania dažďových vôd zo striech a spevnených priestorov do verejnej kanalizácie, neumožnenie budovania vlastných vodných zdrojov – vŕtaním studní pre odber úžitkovej vody, zákaz chovu domácich zvierat a hydiny a výsadba okrasnej zelene takého typu, ktorý si nevyžiada výrazné prihnojovanie.

S kompletným návrhom sa môže verejnosť zoznámiť v úradných hodinách na odbore územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave, materiál je tiež prístupný na internetovej stránke mesta Trnava.

Verejnoprávne prerokovanie návrhu ÚPN mesta Trnava sa uskutoční vo štvrtok 8. novembra 2012 o 10. hodine v zasadačke Mestského zastupiteľstva vo dvore Radnice na Hlavnej ulici č. 1.

V zmysle zákona je potrebné stanoviská oznámiť do 30 dní od oznámenia, teda najneskôr do 9. novembra alebo uplatniť ich na verejnom prerokovaní.

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2012 14:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Verejnosť sa môže vyjadriť k návrhu zmeny územného plánu pri Kamennom mlyne”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.