reklama

Poslanci odsúhlasili zmenu územného plánu v prospech rozšírenia lokality Za traťou

Poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili zmenu územného plánu pri Kamennom mlyne, ktorá umožní výstavbu približne 28 rodinných domov na plochách v pásme hygienickej ochrany vodného zdroja 2. stupňa.

O zmenu v prospech výstavby rodinných domov v lokalite Za traťou 4 pri Kamennej ceste požiadali vlastníci dotknutých pozemkov.

V procese posudzovania návrhu zmeny územného plánu vypracovali vlastníci pozemkov okrem iného aj odborný hydrogeologický posudok a odovzdali aj stanoviská Slovenského vodohospodárskeho podniku, Trnavskej vodárenskej spoločnosti či Štátnej vodnej správy.

Tieto inštitúcie za dodržania zákonom stanovených podmienok výstavbe rodinných domov v blízkosti vodného zdroja nebránia.

za-tratou4-zmena-upn
Mapka dotknutého územia

Pri výstavbe pokračovania IBV Za traťou musí investor v záujme ochrany prírody dodržať viacero regulatív a zásad.

Rodinné domy budú napojené na verejný vodovod a odkanalizované do verejnej kanalizácie, dažďové vody z verejných komunikácií budú odvedené do vsakov vybudovaných v rámci výstavby obytnej zóny, na pozemkoch nemôžu byť budované vlastné studne, chovať domáce zvieratá a hydinu, v záhradách rodinných domov môže byť vysadená len taká okrasná zeleň, ktorá si nevyžiada výrazné prihnojovanie.

Uvažovaná výstavba je navrhovaná v pásme hygienickej ochrany vodného zdroja 2.stupňa vo vzdialenosti od studne ďalej ako 50 metrov ako pokračovanie lokality Za traťou IV a jej technickej infraštruktúry a komunikácií. Konkrétna realizácia bude vyžadovať osobitné podmienky. Výstavbu bude možné realizovať iba po splnení podmienok záväzne stanovených orgánom štátnej vodnej správy v územnom konaní a stavebnom konaní,” vyjadril sa v materiáli pre poslancov Odbor územného rozvoja a koncepcií.

Obvodný úrad životného prostredia v Tnave vo svojom stanovisku považuje výstavbu v tejto lokalite za možnú pri dodržaní viacerých podmienok, ale zároveň považuje za vhodnejšie ponechať funkčné využitie vymedzenej plochy v pásme ochrany 2. stupňa vodného zdroja ako plochy parkov.

Úrad zároveň pripomína, že zmena nie je v súlade so záujmami ochrany prírody, pretože sa má čiastočne realizovať aj na plochách pôvodne vyhradených pre verejnú zeleň. Súhlasí iba za podmienky, že bude rozlohou také isté územie v meste vyčlenené na funkciu verejnej zelene.

Mesto plánuje v budúcnosti realizovať náhradnú výsadbu zelene v lokalite Kočišské pri Bielom Kostole.

Ulož ako PDF
Napísal 21. februára 2013 13:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Poslanci odsúhlasili zmenu územného plánu v prospech rozšírenia lokality Za traťou”

 1. 1
  Hliník says:

  Fuj, to ale špatné miesto tam za tými kolajnicami.

 2. 2
  zgeroTT says:

  takze cintorin je obrovsky problem, lebo pozemky idu normalnym ludom…
  ochranne pasmo vodneho zdroja, zasahujuce aj do ochranneho pasma cintorina je bezproblemove, lebo je to pre pana investora…

 3. 3
  Marek says:

  Mna najviac pobavilo ze majitelia tych domov nebudu moct chovat domace zvierata ani hydinu :o)))…takze raz za rok tam prebehne regulovany odstrel psov ??…a potom ze na zahradkach budu moct pestovat len zelen ktora nevyzaduje prihnojovanie :o))…vzdy na jar nabehnu do zahradok manici a vytrhaju vsetky rajcinky a papricky :o))…ako to je alibizmus na entu toto :o)))….chudaci ci resp. nevedomi hlupaci co tam kupia pozemok a postavia dom…ale asi aj tie ceny tomu budu zodpovedat a nalakaju tam akurat tak ludi ktory tam nechaju svoje celozivotne uspory resp. hypoteku do dochodku….

 4. 4
  Mihoč says:

  Tá “náhradná výsadba zelene v lokalite Kočišské” súvisí už s druhým projektom a je to pekne trápna náhrada za skutočnú oddychovú zónu. Polovica Trnavčanov ani nevie kde to je. Tak aby ste vedeli – je to snáď najvzdialenejší kút trnavského katastra a pravdepodobne tam nikdy nepôjdete. Vidím že páni poslanci majú zámer jasný – dobre si zarobiť zastavaním celého mesta a percento zelene vykompenzovať džungľou na Kočišskom, kde bude strom na strome.

  • 4.1
   firhang says:

   SNIVAJ DALEJ :D si myslis, ze ten co skupil pozemky okolo Kociskeho ich necha len tak lezat ako zelenu oddychovu plochu?
   naaaajde sa este niekde nejaky kus pola v strede nicoho, ktory sa vycleni ako nahrada za zelenu plochu na Kociskom – pockajme, kym tam pride vystavba :D

 5. 5
  bdeléoko says:

  „Zmenu Územného plánu mesta Trnava v lokalite Za traťou IV odhlasovala minulý týždeň väčšina poslancov mestského zastupiteľstva v prospech svojich kolegov a ich rodinných príslušníkov.“
  z článku
  http://www.trnavskyhlas.sk/c/9758-obyvatelov-bieleho-kostola-musi-spasit-dovera-a-okruhla-peciatka.htm

  o potencionálnych znečisťovateľoch vodného zdroja obce Biely Kostol je signál, že miestny môžu, ale majiteľ pozemkov pri Vodárni nesmie stavať lebo by otrávil vodu život mesta.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.