reklama

Poslanci odsúhlasili zmenu územného plánu v prospech rozšírenia lokality Za traťou

Poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili zmenu územného plánu pri Kamennom mlyne, ktorá umožní výstavbu približne 28 rodinných domov na plochách v pásme hygienickej ochrany vodného zdroja 2. stupňa.

O zmenu v prospech výstavby rodinných domov v lokalite Za traťou 4 pri Kamennej ceste požiadali vlastníci dotknutých pozemkov.

V procese posudzovania návrhu zmeny územného plánu vypracovali vlastníci pozemkov okrem iného aj odborný hydrogeologický posudok a odovzdali aj stanoviská Slovenského vodohospodárskeho podniku, Trnavskej vodárenskej spoločnosti či Štátnej vodnej správy.

Tieto inštitúcie za dodržania zákonom stanovených podmienok výstavbe rodinných domov v blízkosti vodného zdroja nebránia.

za-tratou4-zmena-upn
Mapka dotknutého územia

Pri výstavbe pokračovania IBV Za traťou musí investor v záujme ochrany prírody dodržať viacero regulatív a zásad.

Rodinné domy budú napojené na verejný vodovod a odkanalizované do verejnej kanalizácie, dažďové vody z verejných komunikácií budú odvedené do vsakov vybudovaných v rámci výstavby obytnej zóny, na pozemkoch nemôžu byť budované vlastné studne, chovať domáce zvieratá a hydinu, v záhradách rodinných domov môže byť vysadená len taká okrasná zeleň, ktorá si nevyžiada výrazné prihnojovanie.

Uvažovaná výstavba je navrhovaná v pásme hygienickej ochrany vodného zdroja 2.stupňa vo vzdialenosti od studne ďalej ako 50 metrov ako pokračovanie lokality Za traťou IV a jej technickej infraštruktúry a komunikácií. Konkrétna realizácia bude vyžadovať osobitné podmienky. Výstavbu bude možné realizovať iba po splnení podmienok záväzne stanovených orgánom štátnej vodnej správy v územnom konaní a stavebnom konaní,“ vyjadril sa v materiáli pre poslancov Odbor územného rozvoja a koncepcií.

Obvodný úrad životného prostredia v Tnave vo svojom stanovisku považuje výstavbu v tejto lokalite za možnú pri dodržaní viacerých podmienok, ale zároveň považuje za vhodnejšie ponechať funkčné využitie vymedzenej plochy v pásme ochrany 2. stupňa vodného zdroja ako plochy parkov.

Úrad zároveň pripomína, že zmena nie je v súlade so záujmami ochrany prírody, pretože sa má čiastočne realizovať aj na plochách pôvodne vyhradených pre verejnú zeleň. Súhlasí iba za podmienky, že bude rozlohou také isté územie v meste vyčlenené na funkciu verejnej zelene.

Mesto plánuje v budúcnosti realizovať náhradnú výsadbu zelene v lokalite Kočišské pri Bielom Kostole.

Ulož ako PDF
Napísal 21. februára 2013 13:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci odsúhlasili zmenu územného plánu v prospech rozšírenia lokality Za traťou”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.