reklama

Snahu o rozširovanie lokality Za traťou k areálu družstva poslanci stopli

Žiadosť vlastníkov časti pozemkov súčasného podnikateľského areálu a areálu poľnohospodárskeho družstva na Modranskej ceste o povolenie spracovania zmeny územného plánu poslanci na dnešnom rokovaní zastupiteľstva zamietli.

Majitelia pozemkov v lokalite Za traťou požiadali mesto Trnava o povolenie spracovania zmeny územného plánu s cieľom pripraviť ďalšiu etapu výstavby rodinných domov označenú ako III/C.

Materiál stiahli z rokovania mestského zastupiteľstva už v septembri 2012, v septembri 2013 poslanci s predloženým materiálom poslanci nesúhlasili.

za-tratou3C-mapa
Grafické znázornenie umiestnenia plánovanej lokality Za traťou III/C. Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Opätovne upozorňujeme na nutnosť doriešenia celej lokality, nielen jej časti, po ukončení chovu hospodárskych zvierat, nakoľko je problematické umiestniť bývanie v kontakte s chovom dobytka a podnikateľskými areálmi. Povolenie tejto zmeny by zároveň vyvolalo nevyhnutnosť preschválenia územného plánu a Urbanistickej štúdie lokality IBV Za traťou III/B,” vyjadril sa Odbor územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave v dôvodovej správe predloženého materiálu.

Zelenú od poslancov dostala ďalšia plánovaná etapa rozšírenia lokality Za traťou situovaná v dotyku ochranného pásma záložného vodného zdroja označená ako IV/B.

za-tratou-IV-b
Návrh rozmiestnenia rodinných domov v lokalite IV/B je označený farebne

Mestské zastupiteľstvo schválilo predloženú urbanistickú štúdiu, ktorá počíta s výstavbou maximálne 26 rodinných domov s podmienkou dodržania viacerých podmienok úradov.

Štúdia bola vypracovaná na základe zmeneného územného plánu, ktorého návrh trnavskí poslanci schválili vo februári 2013.

Urbanistická štúdia spĺňa úradmi požadované limity a regulatívy ako napríklad veľkosť pozemkov, vyšší podiel zelene, intenzitu zastavanosti či výšku zástavby.

Územie lokality Za traťou IV/B sa rozkladá na celkovej ploche 2 hektáre, z toho 0,38 hektára budú tvoriť zelené plochy a 1,4 hektára rodinné domy.

zatratou4-b-1
Súčasná podoba lokality pri vodnom zdroje neďaleko cesty k splavu

Podmienky na ochranu jestvujúceho vodného zdroja stanovené Trnavskou vodárenskou spoločnosťou hovoria o povinnosti dodržania minimálnej vzdialenosti domov na vzdialenosť 50 metrov od studne, zákaze budovania vlastných studní, nutnosť napojenia nehnuteľností na verejný vodovod a kanalizáciu.

Investor je tiež povinný zabezpečiť ochranu pred únikom ropných látok z mechanizmov použitých pri výstavbe, pri výkopových prácach pri budovani inžinierskych sietí a rodinných domov.

V priebehu verejného prerokovania urbanistickej štúdie spracovateľ územného plánu Peter Zibrin skonštatoval, že na zníženie kvality spodných vôd má podstatný vplyv veľkoplošná chemizácia ornej pôdy, nie lokálne maloplošné a nepravidelné prihnojovanie trávnikov.

Zástupca vodárenskej spoločnosti Pavol Nižnánsky pripomenul, že inšpekčný monitoring záloženého vodného zdroja pri Kamennej ceste sa realizuje asi 6-krát ročne, TAVOS vykonáva vlastnú kontrolu raz mesačne.

Ulož ako PDF
Napísal 24. septembra 2013 15:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Snahu o rozširovanie lokality Za traťou k areálu družstva poslanci stopli”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.