reklama

Poslanci schválili urbanistické štúdie ďalších etáp na Peknom poli a Za traťou

Poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili urbanistické štúdie ďalšieho rozširovania v lokalitách indoviduálnej bytovej výstavby v lokalitách Pekné pole a Za traťou.

Urbanistická štúdia Pekné pole – štvrtá etapa – rieši plánovanú výstavbu 51 rodinných domov. Mesto Trnava zaviazalo investora dodržať viaceré technické podmienky, bez ktorých nebude možné projekt realizovať.

V riešenom území bude bývať celkom asi 155 obyvateľov. Obytná zóna je určená výhradne pre potreby bývania v samostatne stojacich rodinných domoch s vylúčením intenzívnej zástavby formou radovej zástavby. Počet pozemkov je možné znížiť zlúčením dvoch alebo viacerých pozemkov, nebude však prípustné zvýšiť počet pozemkov ich ďalším delením. V jednotlivých rodinných domoch bude riešená len jedna bytová jednotka – generačné bývanie. Obytná zóna bude bez rušivých a obmedzujúcich vplyvov podnikateľskej a hospodárskej činnosti ako sú dielenské, hospodárske objekty, chov zvierat a podobne. Prípustné budú iba prípadné aktivity nezávadných služieb v rámci priestorov obytných objektov v zmysle záväzných regulatívov Územného plánu mesta Trnava,“ stanovuje mesto Trnava.


Riešenie územia v lokalite Pekné pole

Majiteľ pozemkov, spoločnosť United Industries, tiež dostal podmienku zabezpečiť presne stanovené množstvo izolačnej zelene, komunikačné napojenie lokality či odstupy od susediacej zástavby.

V ďalšej fáze plánuje United Industries pokračovať v rozširovaní IBV Pekné pole ďalšími dvoma etapami. Mesto stanovilo investorovi podmienky, za ktorých bude možné riešiť zadanie urbanistických štúdií etapy štyri – B a päť.

Celkovo by v budúcnosti v rámci troch pripravovaných etáp mohlo vzniknúť približne 100 nových pozemkov pre rodinné domy.

Mestskí poslanci tiež odsúhlasili urbanistickú štúdiu v lokalite Za traťou, etapa III/B.

Investor predpokladá, že v rámci pokračovania výstavby vznikne v lokalite 235 rodinných domov. Celkový nárast obyvateľov môže dosiahnuť viac ako 900 ľudí.

Zadávateľ urbanistickej štúdii v predchádzajúcom období splnil viacero požiadaviek najmä v oblasti riešenia statickej dopravy, maximálnej podlažnosti, priemernej plochy parciel či maximálny koeficient zastavanosti územia. Štúdia tiež spĺňa podmienku vybudovania 35 metrov širokého pásu izolačnej zelene na celkovej ploche 2,5 hektára, investor v štúdii doržal aj podmienku celkovej plochy parkovo upravenej zelene.

Majitelia pozemkov Za traťou plánujú, rovnako ako v prípade lokality Pekné pole, ďalšie rozširovanie plochy pre IBV po dobudovaní etapy označenej ako III/B o ďalšie desiatky pozemkov pre výstavbu nových rodinných domov.

Ulož ako PDF
Napísal 14. februára 2012 15:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.